o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Kaczyński dostanie po kieszeni. To wina Polskiego Ładu

97
Podziel się

Polski Ład nie będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego. Przekona się o tym sam Jarosław Kaczyński, który otrzyma przez to niższą emeryturę.

Kaczyński dostanie po kieszeni. To wina Polskiego Ładu
Jarosław Kaczyński (Wikimedia Commons)
bErtmQRh

PiS zaprezentował Polski Ład 15 maja. Nowy społeczno-gospodarczy program ma zaprowadzić porządek po trudnym okresie pandemii koronawirusa. Średni roczny koszt jego realizacji wyniesie 72,4 mld zł. Okazuje się, że pomimo entuzjastycznego podejścia polityków PiS nie każdy będzie zadowolony z nowych rozwiązań.

Wśród osób, które ucierpią przez Polski Ład, będą niektórzy emeryci. Ci, którym wypłacane jest świadczenie 4800 zł brutto lub wyższe, będą zmuszeni zacisnąć pasa. Okazuje się bowiem, że zmiana wysokości składki zdrowotnej spowoduje obniżenie ich dotychczasowego przychodu. Obecnie wynosi ona 1,25 proc. emerytury, po zmianach wzrośnie aż do 9 proc. świadczenia brutto.

bErtmQRj

Paradoksalnie jedną z osób, która ucierpi na zmianach, będzie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS będzie musiał liczyć się z miesięcznym przychodem uszczuplonym o 165 zł - donosi "Fakt". Wśród polityków, którzy stracą najwięcej na Polskim Ładzie, będzie Joanna Senyszyn. Jej dochód wynosił co miesiąc 12 tysięcy zł brutto. Wprowadzone zasady zabiorą jej aż 600 zł. Swoje zdziwienie obniżkami emerytur wyraził w rozmowie z "Faktem" senator KO Marek Borowski.

Nie jest to dla mnie problem, że oddam państwu 100 czy 150 zł ze swojej emerytury. Jednak dziwi mnie to, że rząd, mówiąc o dopływie unijnych środków w wysokości 750 mld zł, proponuje reformy, które uderzą po kieszeni miliony Polaków - powiedział Borkowski.

Polski Ład wpłynie jednak pozytywnie na większość emerytur. Wszystko za sprawą zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Wśród osób, które skorzystają na zmianach, będzie między innymi Antoni Macierewicz. Polityk zamiast dotychczasowej kwoty 2792 zł miesięcznie będzie miał wypłacane 2913 zł.

bErtmQRp
Zobacz także: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtmQRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(97)
ks. OKO
2 miesiące temu
Nie Kaczyński zaciśnie pasa tylko zacisną mu pętlę.
Szczerze
2 miesiące temu
Kaczyński przypomina posturą i charakterem lorda Farqada z filmu "SHREK".
SYF PIS
2 miesiące temu
EMERYTOWANY GRABARZ NARODU,
bErtmQRL
MYSZA
2 miesiące temu
ON I TAK ŻYJE ZA NASZE, TO MA WYWALONE NA WSZYSTKO. TO PASOŻYT, ŻYWIĄCY SIĘ NASZYM POTEM, KRWIĄ, EMOCJAMI. ODCZŁOWIECZONY, POZBAWIONY EMPATII I WSZELKICH UCZUĆ WYŻSZYCH. ON ODPOWIADA ZA TEN CAŁY JAD, ZA NIENAWIŚĆ, KTÓREJ JEST GŁÓWNYM SIEWCĄ I AUTOREM
PIS OUT
2 miesiące temu
UBRAC SAMO TO TO NIE POTRAFI A RZADZIC CHCE
Ares
2 miesiące temu
Przecież wkoło opowiadacie że 9% od dochodu to jakim cudem teraz mówimy o kwocie brutto?
Hanka
2 miesiące temu
jak się czujesz prezesie czytając te komentarze. to tak cię Polacy kochają a ty nadal głowa w chmurach, zejdź na ziemię
Ola
2 miesiące temu
nic tylko zrzutka od PIs bo ja nie dam
Emeryt 55
2 miesiące temu
Niech podadzą ile pieniędzy nazbierało przez lata składowe, to wtedy zobaczymy czy mu się taka emerytura należy. Oszuści.
USA
2 miesiące temu
Jemu to calkiem powinni emeryture zabrac !!!!!!!!!!!!!!!!
Pracownik peg...
2 miesiące temu
No to niech spłodzi gromadkę dzieci to sytuacja materialna mu się znacząco polepszy. I PiS będzie zadowolony bo niż demograficzny się poprawi, i będzie miał satysfakcję że jest przykładnym obywatelem , wypełnia wolę partii i kościoła. A tak jest bezużyteczny, jeszcze bierze kupę kasy z publicznych pieniędzy.
Tadeo
2 miesiące temu
Oczywiście Macierewicz i jemu podobni mający emerytury na poziomie 3000 i wyżej pozornie stracą na składce zdrowotnej ale mając grupę niepełnosprawności mogą odliczyć od podatku koszty zakupu leków i innych srodków natomiast emeryci z otrzymujący niskie emerytury niby zyskają na braku podatku ale zapłacą wyższą składkę zdrowotną i stracą możliwość odliczenia wydathó na leki i środki do rehabilitacji czyli otrzymają niższe świadczenia niż przed dobrodziejstwem PiS u
Dietetyk
2 miesiące temu
Kaczki się karmi gotowanymi obierkami ziemniaków z parzoną siekaną pokrzywą. Jarosław da radę. Stać go na taką dietę i wodę z bajora do picia.
bErtmQRD
Tymek
2 miesiące temu
Prezes J.Kaczyński nie będzie narzekał że będzie miał mniejszą emeryturę ,Pan J.Kaczyński ma honor i godność wobec Polaków.Nie to co te złodzieje z PO KO SLD PSL razem z Tuskiem kwiczą świnie tylko do koryta żeby się dostać i znowu okradać Polskę i Polaków.Brawo rząd PIS I J.Kaczyński Super Polak.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić