Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Kim Dzong Un prześladuje chrześcijan. Doniesienia mrożą krew w żyłach

136
Podziel się:

Ukazał się raport na temat sytuacji chrześcijan mieszkających w Korei Północnej. Ustalenia ekspertów budzą przerażenie. Osoby wierzące są poddawane okrutnym torturom — pozbawianie snu, jedzenia i wody to jedne z "najłagodniejszych" kar.

Kim Dzong Un prześladuje chrześcijan. Doniesienia mrożą krew w żyłach
Kim Dzong Un prześladuje chrześcijan? Ustalenia ekspertów są niepokojące, osoby wierzące cierpią niewyobrażalne katusze (Getty Images)

Raport na temat sytuacji chrześcijan przygotowała Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej Stanów Zjednoczonych (USCIRF). To niezależna jednostka rządu federalnego monitorująca przypadki naruszenia wolności religijnej na całym świecie.

Chrześcijanie w Korei Północnej. Doniesienia budzą zgrozę

Jak podaje "The Jerusalem Post", USCIRF udokumentowała przypadki torturowania chrześcijan przez oficerów śledczych z Korei Północnej. Zatrzymani muszą przechodzić upokarzające rewizje osobiste, nie dostają także jedzenia ani picia.

Chrześcijanie są celowo pozbawiani snu. Doświadczają dotkliwego bicia, są również torturowani poprzez podwieszanie.

Zobacz także: Zobacz też: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych

W raporcie USCIRF zamieszczono też relacje z kilku egzekucji. To nie pierwsze takie przypadki. Tylko w 2015 roku aż sześć osób zostało straconych w Korei Północnej z powodu wyznawania chrześcijaństwa. Kolejnych 40 zatrzymanych usłyszało wyrok dożywotniego więzienia.

Koreańczycy doświadczają odmowy najbardziej podstawowego prawa, jakim jest wolność religijna – podkreśla rzecznik USCIRF (The Jerusalem Post).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
Daniel
rok temu
Chrześcijanie w Koreii, zamiast narzekać na prześladowania, niech zaczną się cieszyć, że rząd w Koreii wpakował ich w rolę, której od Chrześcijan wymaga ich religia. Chrześcijaństwo nakazuje wiernym : wszystko wybaczać i zapominać, cierpieć na syndrom Sztokholmski (kochać swojego kata/winowajcę i być jego niewolnikiem = pomagać mu i mu usługiwać), być pidnóżkiem i niewolnikiem wszystkich, dawać sobą pomiatać i nie walczyć o sprawiedliwość, tylko cierpliwie znosić prześladowania i nastawić drugi policzek. BYCIE wyznawcą jakiej kolwiek religii, filozofii i ideologii zobowiązuje jego wyznawcę do postępowania zgodnie ze swoją wiarą /śwuatopoglądem nawet jak jest to niewygodne. Nieważne czy to światopogląd lewicowy czy prawicowy. Trzeba być konsekwentnym w swoim światopoglądzie nawet jeśli jest to niewygodne. Pierwsi chrześcijanie byli pierwszymi chrześcijanami bo postępowali konsekwentnie że swoją religią(cierpliwie znosili prześladowania, byli męczennika i nie zabijali, bo pierwsi chrześcijanie nie mogli zabić nawet w obronie własnej i miłowali każdego, nawet niewiernego). Pierwsi chrześcijanie byli konsekwentni w swojej wierze, dlatego bo byli to ludzie biedni, prości i byli represjonowaną mniejszością i te czynki powodowały, że pierwsi Chrześcijanie byli kim byli. Ale to, że chrześcijanie nie są mniejszością, nie są prześladowani i nie są mniejszością oraz ludźmi prostymi i ubogimi, to są teraz represjonującymi kogo popadnie fanatykami a represjonowanie innych i narzucanie im swojej wiary (klauzula sumienia, deklaracja wiary) nazywają nawracaniiem. Innym nakazują wybaczać, nadstawiać policzki, dźwigać, krzyż itd a sami postępują zupełnie inaczej. I dobrze Kim im zrobił dzięki prześladowaniom w Korei nie będzie takich katotalibów jak u nas w Polsce,tylko koreański chrześcijanie upodobnią się doprawdziwych chrześcijan, tych pierwszych.
Mnu
rok temu
Korea co prawda należy do partii komunistycznej i mają rząd faszystowski
pmm
rok temu
Oj tam od razu mrożące krew w żyłach. Niech chrześcijanie będą traktowani tak jak mniejszości w Polsce.
.....
rok temu
Chrześcijaństwo to najbardziej prześladowana i wyśmiewana religia świata.
Lewak pospoli...
rok temu
Oj tam, nic się nie dzieje! Gdyby to było LBGT czy faministki to już inna sprawa...
marx666
rok temu
sympatyczny Pan Parówa czytał o tym co wyprawiają biskupi w Polsce i się trochę zdenerwował...
matt
rok temu
bzdura , w Korei północnej nie ma chrześcijan , nie ma żadnej religi, jest tylko wiara w wielkiego wodza , jak niedługo będzie w Polsce
ateista
rok temu
Bóg widzi i patrzy.
ateista
rok temu
no i to jest czynienie wiernych świętymi, tu cierpisz tam jesteś zbawiony ..... nie to co jacyś papierze czy inni biskupi, całe życie w dostatku, luksusach i nieróbstwie, ..... Kim człowiek czynu religijnego ....
Soplica
rok temu
Widocznie Bóg tak chce
abc
rok temu
Niedopuszczalny komentarz. Powinien być odrzucony przez moderatora kiedy się pojawił. Tymczasem co widzimy???
JP-2
rok temu
Czas by polski episkopat ogłosił zapisy na krucjatę do Korei Północnej w obronie prześladowanych katolików...
pos
rok temu
No ale mamy wojowników Chrystusa, Maryi itp . Mogą się teraz wykazać . Jechać tam , walczyć , bronić chrześcijan. Pokażcie jacy z was wojownicy , jaka ta wasza wiara głęboka. Zakładać czerwone peleryny, miecze do ręki i do boju.
Loki
rok temu
Wielu nienawidzi wiary i ludzi wyznających Chrystusa. Także w Polsce. Czuję, że gdyby takich Polaków wysłać do KRLD to sami pociągaliby za spust.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić