aktualizacja 

Kim Dzong Un w furii. Chce wysadzić kurort w powietrze

129

W Korei Północnej trwają przygotowania do zburzenia Mount Kumgang. Jeszcze do niedawna był to najbardziej reprezentacyjny kurort turystyczny w kraju. Jednak Kim Dzong Un uważa, że obiekt powinien zostać usunięty. Określił go "nędznym" i porównał do izolatki.

Kim Dzong Un w furii. Chce wysadzić kurort w powietrze
Kim Dzong Un (Getty Images, Anadolu Agency , Contributor)

O planowanym wyburzeniu kompleksu poinformowały państwowe media. Obiekt został zrealizowany przez Hyundai Asana – firma pochodzi z Korei Południowej, jednak jest głównym inwestorem w Korei Północnej. Znajdujący się w górach kurort chętnie odwiedzali nie tylko mieszkańcy Północy, lecz także cudzoziemcy.

Korea Północna. Kim Dzong Un nakazał zburzyć kompleks turystyczny

Według The Straits Times, kurort Mount Kumgang przez lata był postrzegany jako przykład udanej współpracy obu Korei. Jednak od czasu, gdy stosunki między państwami uległy pogorszeniu, Kim Dzong Un zaczął wypowiadać się o obiekcie negatywnie. Pierwszy raz skrytykował go już w 2019 roku.

Jest nędzny (...), wygląda jak prowizoryczne namioty na obszarze dotkniętym katastrofą lub izolatki – krytykował obiekt Kim Dzong Un (The Straits Times).

Kim Dzong Un uważa, że projekt kurortu turystycznego należy tym razem powierzyć architektom z Korei Północnej. Jak podkreślił, nowo wybudowany obiekt będzie przystosowany do przyjmowania gości z całego świata.

To będzie nowoczesny i międzynarodowy ośrodek turystyczny all inclusive – zapowiedział Kim Dzong Un (The Straits Times).
Zobacz także: Zobacz też: Walczyli ze skutkami tajfunu w Korei Północnej
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić