Aleksander Sławiński| 

Kina znowu otwarte. Zmiany od 6 czerwca. Jakie zasady w kinach?

1

Od 6 czerwca w całej Polsce działalność mogą wznowić kina. Po niemal trzymiesięcznej przerwie w działalności znów zapraszają na seanse filmowe. Obowiązują jednak pewne ograniczenia. Jakie zasady będą panowały na salach kinowych?

Kina znowu otwarte. Jakie zasady?
Kina znowu otwarte. Jakie zasady? (pixabay.com)

Kina zostaną otwarte 6 czerwca. To element czwartego etapu odmrażania gospodarki. Wcześniej, od 30 maja, zniesiono limity odnośnie ilości klientów w sklepach oraz gości w placówkach gastronomicznych.

Nie wszystkie kina decydują się od razu wznowić działalność. Niektóre multipleksy planują poczekać z tym na wejście opóźnionych premier hollywoodzkich hitów. W tych, które zdecydowały się to zrobić już w sobotę, obowiązują jednak spore ograniczenia.

Czytaj także:

Otwarcie kin. Nowe zasady

Według rozporządzenia Ministerstwa Kultury oglądający muszą podczas seansów mieć zakryte usta i nos. W sali kinowej może być zajęta maksymalnie połowa miejsc. Według wytycznych rzędy powinny być wolne naprzemienne, z zachowaniem jednego wolnego rzędu siedzeń pomiędzy widzami.

Wymóg dystansu społecznego nie obowiązuje rodziców z dziećmi poniżej 13 roku życia, osób mieszkających razem, osób z pełną lub częściową niepełnosprawnością, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz widzów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

W kinach możliwa jest działalność spożywcza. Możemy więc kupić popcorn i napój czy inne przekąski. Sprzedaż musi być prowadzona w przyłbicach i tylko przez osoby, które pracują na tym stanowisku.

Zobacz także: Tak zmienią się siłownie. Klienci mogą być zaskoczeni

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić