Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Kina znowu otwarte. Zmiany od 6 czerwca. Jakie zasady w kinach?

1
Podziel się:

Od 6 czerwca w całej Polsce działalność mogą wznowić kina. Po niemal trzymiesięcznej przerwie w działalności znów zapraszają na seanse filmowe. Obowiązują jednak pewne ograniczenia. Jakie zasady będą panowały na salach kinowych?

Kina znowu otwarte. Jakie zasady?
Kina znowu otwarte. Jakie zasady? (pixabay.com)

Kina zostaną otwarte 6 czerwca. To element czwartego etapu odmrażania gospodarki. Wcześniej, od 30 maja, zniesiono limity odnośnie ilości klientów w sklepach oraz gości w placówkach gastronomicznych.

Nie wszystkie kina decydują się od razu wznowić działalność. Niektóre multipleksy planują poczekać z tym na wejście opóźnionych premier hollywoodzkich hitów. W tych, które zdecydowały się to zrobić już w sobotę, obowiązują jednak spore ograniczenia.

Czytaj także:

Otwarcie kin. Nowe zasady

Według rozporządzenia Ministerstwa Kultury oglądający muszą podczas seansów mieć zakryte usta i nos. W sali kinowej może być zajęta maksymalnie połowa miejsc. Według wytycznych rzędy powinny być wolne naprzemienne, z zachowaniem jednego wolnego rzędu siedzeń pomiędzy widzami.

Wymóg dystansu społecznego nie obowiązuje rodziców z dziećmi poniżej 13 roku życia, osób mieszkających razem, osób z pełną lub częściową niepełnosprawnością, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz widzów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

W kinach możliwa jest działalność spożywcza. Możemy więc kupić popcorn i napój czy inne przekąski. Sprzedaż musi być prowadzona w przyłbicach i tylko przez osoby, które pracują na tym stanowisku.

Zobacz także: Tak zmienią się siłownie. Klienci mogą być zaskoczeni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(1)
Edi Ed
2 lata temu
Mnie życie w ostatnich miesiącach przypomniało o czasach video VHS, tylko że teraz jest to Netfliks,VOD,blueray i kino domowe. Do kina chodziłem tylko dla jego atmosfery którą głośno budowaliśmy wspólnie z innymi widzami, teraz w dobie pandemii i z racji mojego wieku czuję że z kinem pożegnałem się na zawsze a szkoda :(.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić