Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kinga Duda dostała posadę w Kancelarii Prezydenta. Została doradcą ojca

116
Podziel się:

To najgorętsza wiadomość czwartkowego poranka. Kinga Duda dołączyła do grona doradców prezydenta Andrzeja Dudy. Z jego kancelarią związana jest od sierpnia.

Kinga Duda dostała posadę w Kancelarii Prezydenta. Została doradcą ojca
Kinga Duda została doradcą ojca (ONS)

Kinga Duda znalazła się w gronie doradców społecznych prezydenta RP. To oznacza, że za swoją pracę nie będzie pobierać wynagrodzenia.

Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta przybliżono sylwetkę Kingi Dudy. Jak czytamy, jest ona "prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie".

Kinga Duda - sylwetka

Podkreślono również, że jest "uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)". Ponadto zwrócono uwagę na to, że Kinga Duda "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego)".

Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne - zaznaczono.

Wyjawiono również, w czym specjalizuje się Kinga Duda. Chodzi o międzynarodowy arbitraż handlowy i inwestycyjny oraz prawo prywatne międzynarodowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić