aktualizacja 

Kłęby dymu nad miastem. Rosjanom nie jest do śmiechu

Ukraińskie media piszą o serii wybuchów w okupowanej przez Rosję Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim. Z licznych nagrań wynika, że pociski trafiły w przedsiębiorstwo przemysłu elektrotechnicznego, gdzie Rosjanie gromadzili swoje siły. Nie ma informacji o ofiarach.

Kłęby dymu nad miastem. Rosjanom nie jest do śmiechu
Wybuchy w Nowej Kachowce (Twitter)

Do serii wybuchów doszło w poniedziałek 24 października przed południem w okupowanym mieście Nowa Kachowka w obwodzie chersońskim w Ukrainie. Na licznych filmikach, które pojawiają się w mediach społecznościowych, widać kłęby dymu nad budynkiem przedsiębiorstwa.

Wybuchy w okupowanym mieście

Ukraińskim mediom udało się ustalić, że pociski trafiły w budynek przedsiębiorstwa przemysłu elektrotechnicznego. Z doniesień miejscowych wynika, że Rosjanie gromadzili w tym rejonie swoje siły. W tej chwili nie ma informacji o tym, czy obiekt został zaatakowany przez Ukraińców, czy to prowokacja najeźdźców.

Świadkowie zdarzenia relacjonują, że pociski trafiają w to miejsce "z godną pozazdroszczenia regularnością". Wciąż nie ma oficjalnych informacji o rannych czy ofiarach śmiertelnych tego nalotu rakietowego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kontrofensywa Ukraińców w obwodzie chersońskim

Zdarzenie to może wiązać się z kontrofensywą sił ukraińskich, która trwa w obwodzie chersońskim. W czwartek pojawiły się doniesienia, że rosyjscy okupanci przemieszczają sprzęt wojskowy i skład osobowy z prawego na lewy brzeg Dniepru w reakcji na sukcesy Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Nowa Kachowka to miasto na południu Ukrainy, które znajduje się od końca lutego pod rosyjską okupacją. W środę 19 października w mediach pojawiła się informacja o możliwym ataku na znajdującą się w tym mieście tamę elektrowni wodnej.

Tama w Nowej Kachowce zaminowana?

Jest ona ważnym obiektem dla okupowanego przez Rosjan Półwyspu Krymskiego, gdyż znajduje się w okolicy kanału nawadniającego duże obszary południowych regionów Ukrainy oraz północnej części Krymu.

Według ekspertów, wysadzenie tamy może spowodować zalanie terenów znajdujących się w jej pobliżu. Doniesienia te potwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Poinformował, że Rosja szykuje ogromny atak terrorystyczny na elektrownię wodną w Nowej Kachowce.

Wysadzenie tamy będzie oznaczało katastrofę na dużą skalę. Tym aktem terrorystycznym Rosjanie mogą zniszczyć m.in. możliwość dostarczania wody z Dniepru na Krym - alarmował wcześniej prezydent Ukrainy.
Zobacz także: Rosja zaskoczona mobilizacją Europy. "Ponieśli porażkę"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić