aktualizacja 

Kliknęła to na kasie samoobsługowej. Klamka zapadła. Oto finał

664

Coraz częściej w kasach samoobsługowych w sklepach dochodzi do kradzieży. O taką została oskarżona 47-latka z Ząbkowic Śląskich w woj. dolnośląskim. Zważyła banany, ale oznaczyła je jako jabłka w promocyjnej cenie. Kobiecie groziło nawet osiem lat więzienia. Według informacji o2.pl, policja podjęła decyzję w jej sprawie.

Kliknęła to na kasie samoobsługowej. Klamka zapadła. Oto finał
Kliknęła to na kasie samoobsługowej. 8 lat więzienia? Policja zabrała głos (Wikipedia)

Jeszcze kilka lat temu klient próbujący opuścić miejsce bez płacenia był największą zmorą pracowników sklepów. Teraz duży kłopot w tej materii przynoszą kasy samoobsługowe. Wiele osób zastanawia się, czy nabicie tańszego towaru na kasie samoobsługowej to kradzież, czy oszustwo? Oczywiście niekiedy mówimy o zwykłej pomyłce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potrącona 10-latka na przejściu dla pieszych. Nagranie olsztyńskiej policji

W grudniu do podobnego zdarzenia doszło w Ząbkowicach Śląskich w woj. dolnośląskim. Kobieta zważyła banany jako jabłka, na które tego dnia obowiązywała promocja. Zaoszczędziła w ten sposób zaledwie kilka złotych. Klientka marketu mocno się zdziwiła, gdy po dokonaniu zapłaty podszedł do niej pracownik ochrony sklepu.

8 lat więzienia za błędny kod? Policja zabrała głos

47-latka naraziła się na odpowiedzialność karną za popełniony czyn. Tłumaczyła się, że pomyłka nastąpiła przez przypadek, a jej działanie nie było celowe. Mimo to i tak groziła jej kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej. Policja uwierzyła jednak w tłumaczenia kobiety, gdyż jak dowiedział się portal o2.pl, sprawa kobiety z Ząbkowicach Śląskich została ostatecznie umorzona.

Jak tłumaczyła policja, oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami. Taką samą odpowiedzialność karną może ponieść osoba, która zmienia naklejkę czy metkę z ceną droższych towarów na tańsze, a także klient, który dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną ceną.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić