Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Niepokojące nagrania w sieci

115
Podziel się:

W sieci pojawiły się nowe filmy, autorstwa niejakiego Henry'ego Chinaskiego. Ws. niepokojącej, naprawdę dziwnej działalności internetowej "artysty" gdańską komendę alarmował w 2020 r. nieżyjący już dziennikarz śledczy Janusz Szostak, który zajmował się sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Jak twierdzi Fakt, filmy nawiązują do zaginionej. Co zrobiła z nimi policja?

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Niepokojące nagrania w sieci
Mężczyzna wciąż publikuje w sieci nowe nagrania (YouTube, Facebook, Henry, Chinaski)

Na platformie YouTube, od 2019 roku, pojawiają się dziwne filmy, autorstwa mężczyzny, który ukrywa się pod pseudonimem "Henry Chinaski". Jak twierdzi Fakt, nawiązują do zaginięcia Iwony Wieczorek.

W jednym z pierwszych filmów, bazujących na fikcji, ktoś próbuje zakopać zwłoki kobiety. W innych sugeruje się, że miała ona dość cierpienia i sama podjęła decyzję o samobójstwie. Miałaby popełnić je poprzez zażycie leków, albo wieszając się na drzewie.

Inne filmy pokazują kobietę, której ciało wrzucono do kanału. Tam następnie zwłoki zalała woda. Wszystkie filmy prezentują niepokojące kadry, psychodeliczną atmosferę, a w podkładzie słychać budzącą grozę muzykę - niczym z horroru.

Dziennikarz śledczy przekazał materiały policji

W 2020 r. nieżyjący już dziennikarz śledczy Janusz Szostak, zajmujący się sprawą Iwony Wieczorek, przekazał KWP w Gdańsku filmy Chinaskiego.

(...) Wysłałem te filmiki również do Archiwum X. Ktoś powinien z tym człowiekiem porozmawiać - powiedział wówczas w rozmowie z Faktem.

Co stało się z materiałami na komendzie? Policja miała je zabezpieczyć.

Materiał został zabezpieczony i przekazany m.in. do wydziału do walki z cyberprzestępczością. Cały czas intensywnie pracujemy nad tą sprawą, materiały przekazaliśmy też do prokuratury - przekazał podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (Fakt).

Co ciekawe, Janusz Szostak miał sam ustalić, kto jest autorem nagrań. Mężczyznę zdradziły m.in. charakterystyczne tatuaże, jakie ma na dłoni. Jak stwierdził w rozmowie z Faktem dziennikarz śledczy, to prawdopodobnie pracownik jednej z gazet na Warmii i mieszkaniec Olsztyna.

Dziennikarz od początku wątpił w to, że mężczyzna mógłby mieć coś wspólnego z zaginięciem Iwony Wieczorek. Niepokojące filmy skłoniły go jednak do refleksji, że niejaki Chinaski może mieć "problemy psychiczne". Uznał, że warto, aby policja dowiedziała się o aktywności "artysty".

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Geny wskazują, kto przejdzie koronawirusa ciężko? Odkrycie Polskich naukowców
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
Wsg
4 miesiące temu
Zmiennicy. Taki film widziałem. Krzyk ciszy. Oborniki. Biegli sądowi. Cos być musi, ktoś być musi za wejściem 93 Sopot.
Św. Piotr
4 miesiące temu
Henry Chinasky. Glas po niemiecku to szkło. Jak klatkujesz film to widzisz, że szara czarno biała postać trzyma latarkę albo szkło. W Reading grał polski piłkarz a w Portsmouth egzorcysta.
Grzywa
4 miesiące temu
Policja to mandaty teraz potrafi dawać bo tam teraz są pieniądze i nic poza tym.
Piotr
4 miesiące temu
Sprawa już niezostanie nigdy rozwiązana dowody zniszczone 11 lat czasu
Ela
4 miesiące temu
Jackowski ma zakaz szukania Iwony przez rodzinę
Syl123
4 miesiące temu
Prawdziwym człowiekiem co szukają nazywa się Radek Patecki
Lord
4 miesiące temu
Niech pieski po wąchają matkę Iwony. Jedyną osobą co może wszystko zacząć w drodze do prawdy jest jej matka! Ale jednocześnie wydając wyrok na samą siebie. ,,Kasa-Kasę-Kasuje,,
Kawał
4 miesiące temu
Do szkoły podstawowej przychodzi prezydent Łukaszenko. Pozwala dzieciom na zadawanie pytań. Zgłasza się mały Borys. Ja mam trzy pytania. Po pierwsze: jak się pan czuje po wygraniu wyborów, które pan sfałszował? Po drugie: czy nie uważa pan, że zakazanie białoruskiej flagi na Białorusi to paranoja? Po trzecie: czy to prawda, że chce pan przekazać władzę siedmioletniemu synkowi?.Łukaszenka zaczął się namyślać, gdy wtem zadzwonił dzwonek. Po przerwie dzieci wróciły do klasy, usiadły, Kola podniósł rękę .Ja mam pięć pytań do pana prezydenta. Po pierwsze: jak się pan czuje po wygraniu wyborów, które pan sfałszował? Po drugie: czy nie uważa pan, że zakazanie białoruskiej flagi na Białorusi to paranoja? Po trzecie: czy to prawda, że chce pan przekazać władzę siedmioletniemu synkowi? Po czwarte: dlaczego dzwonek na przerwę zadzwonił dwadzieścia minut wcześniej? I po piąte: co się stało z małym Borysem?
Gosc
4 miesiące temu
Myślę,że do tej sprawy przydałby się pegasus
Karolina
4 miesiące temu
Nie chcą znaleźć sprawcy albo inaczej wiedzą kto jest sprawcą i ukrywają prawdę bo jest to ktoś wpływowy.
Lila
4 miesiące temu
W 2020 r. dziennikarz przekazał filmy policji, a policja od ponad roku pracuje nad tą sprawą (cytat"Materiał został zabezpieczony i przekazany m.in. do wydziału do walki z cyberprzestępczością. Cały czas intensywnie pracujemy nad tą sprawą, materiały przekazaliśmy też do prokuratury - przekazał podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (Fakt)). Ekspresowe tempo.
Hemp
4 miesiące temu
Sypała się na potęgę i lubiała ten sport... ot wyjaśnienie zagadki!
Okradziony
4 miesiące temu
Mnie okradła znajoma, która mieszka w domu, w którym nie jest zameldowana i "POLYCJA" nie może tam wejść. Zawiesili sprawę bo nie mogą jej odnaleźć, a codziennie rano wstaje,wyjeżdża z miejsca zamieszkania i do tej samej pracy uczęszcza. Wszystko podałem im na talerzu i co ... zawiesili sprawę. Ch.j z taką "POLYCJA"...
Paula
4 miesiące temu
Niepokojące filmy? Przecież to jakieś żałosne wypociny marnego "artysty". Kolesiowi wydaje się chyba, że jest drugim Davidem Lynchem :-D. Ja osobiście się uśmiałam oglądając te filmiki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić