Kobieta przeżyła śmierć kliniczną. Makabryczne przebudzenie w Rosji

88

Zinaida Kononova zmarła na stole operacyjnym podczas operacji usuwania niedrożności jelit. Przynajmniej taką diagnozę postawili lekarze. Kilka godzin później kobieta obudziła się w kostnicy.

Kobieta przeżyła śmierć kliniczną.  Makabryczne przebudzenie w Rosji
Zinaida Kononova (MK)

Zinaida Kononova przechodziła zabieg usuwania niedrożności jelit. Niestety zabieg się nie udał i lekarze ze szpitala w rosyjskim Gorshechnoye stwierdzili zgon pacjentki. Do sytuacji doszło 14 sierpnia, chwilę po godzinie 1:00. 7 godzin później pracownik kostnicy zauważył, że kobieta leży na ziemi.

Okazało się, że 81-letnia kobieta żyje. Próbując zejść ze stołu spadła na ziemię. Zamieszanie usłyszał przebywający w budynku szpitala kierowca karetki. Według niego przestraszona pracownica kostnicy uspokajała staruszkę "Babciu połóż się, babciu, już cicho" - mówiła. Na początku pomyślał, że zwariował. Po chwili zorientował się, że "zmarła" pacjentka żyje. Kobietę przetransportowano do szpitala w Kursku na dalsze leczenie.

Lekarze wyjaśnili, jak mogło dojść do fatalnej pomyłki. Pacjentka weszła na 15 minut w stan śmierci klinicznej. Po godzinie i 20 minutach została przetransportowana do kostnicy. Było to złamaniem prawa, gdyż lekarze powinni zaczekać 2 godziny.

Konsekwencje pomyłki

Bliscy 81-latki byli bardzo zmieszani. Z jednej strony ucieszyli się, że ich krewna żyje, a z drugiej wściekli się na popełnioną przez lekarzy pomyłkę. Siostrzenica kobiety po przybyciu do szpitala żądała od lekarzy wyjaśnień. Ordynator placówki został zawieszony. Rodzina zapowiedziała, że pozwie szpital do sądu.

Zobacz także: Miał trzy nerki. Lekarze w szpitalu nie mogli w to uwierzyć

Przeczytaj także:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić