Policjanci ledwo wyhamowali. Kobietą z Wrocławia zajmie się sąd

158

54-letnia mieszkanka Wrocławia na ogromnej prędkości wjechała pod radiowóz. Cudem nie doszło do kolizji, a policjanci postanowili sprawdzić, z jaką prędkością porusza się kobieta. Radar pokazał 165 km/h, mimo że na tym odcinku prędkość maksymalna to 120 km/h. Sprawą zajmie się sąd.

Policjanci ledwo wyhamowali. Kobietą z Wrocławia zajmie się sąd
Jechała 165 km/h na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (KMP Wrocław)

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu, na autostradowej obwodnicy miasta. Policjanci patrolujący drogę musieli naprawdę ostro hamować, ponieważ jadący sąsiednim pasem ford niespodziewanie postanowił zmienić pas i wjechał bezpośrednio przed nieoznakowany radiowóz.

Wcisnęła gaz do dechy

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód i powiedzieć kierowcy o popełnionym wykroczeniu. Prowadząca forda nie dała za wygraną, wcisnęła gaz do dechy i złamała kolejne przepisy. Na trasie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h — jechała już 165 km/h.

Po krótkim policyjnym pościgu funkcjonariuszom udało się zatrzymać kierowcę forda. Okazało się, że za kierownicą siedziała 54-latka. Stwierdziła, że nie poczuwa się do winy za popełnione wykroczenia. W związku z tym policjanci skierowali sprawę do sądu we Wrocławiu.

Nadmierna prędkość główną przyczyną wypadków

W tym roku prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h zostało zatrzymane już ponad 32 tys. kierowcom. W analogicznym zakresie czasowym ubiegłego roku takich przypadków było nieco więcej (33 726 kierowców).

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. "Przypomnijmy jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu" - mówi sierżant sztabowy Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz także: Ludzie stoją w korkach przez niesolidne firmy. Czas na odsiew podczas przetargów?
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić