Kobiety biją mężczyzn? Korwin-Mikke nie ma wątpliwości

12

W środę sejm miał na tapecie projekt obywatelskiej ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender", zaproponowany przez Ordo Iuris. W kontekście debaty Janusz Korwin-Mikke orzekł, że w Polsce jest więcej bitych mężczyzn niż kobiet. Powiedział mu tak podobno pewien ratownik medyczny.

Kobiety biją mężczyzn? Korwin-Mikke nie ma wątpliwości
Korwin-Mikke wypowiedział się na temat przemocy w Polsce (Getty Images, Artur Widak)

Kontrowersyjny projekt "Tak dla rodziny, nie dla gender" został zgłoszony do sejmu przez katolicką organizację Ordo Iuris. Przedstawiciele PiS-u starają się o kontynuowanie procedowania inicjatywy w odpowiedniej komisji, a opozycja dąży do jej odrzucenia.

"Tak dla rodziny, nie dla gender" - debata w sejmie

Nie chcemy, żeby nasze dzieci i wnukowie byli elementami eksperymentu społecznego. Potrzebujemy szacunku dla naszej kultury zarówno w kraju, jak i na forum międzynarodowym – tak w sejmie projekt uzasadniał Marek Jurek

Polityk dodał, że konwencja stambulska nie chroni kobiet ani dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym. Violetta Porowska z PiS przypomniała z kolei, że premier Morawiecki wystąpił do TK o analizę owej konwencji w kontekście ustawy zasadniczej.

Koalicja Obywatelska skrytykowała projekt Ordo Iuris i zapowiedziała już głosowanie przeciwko niemu. Monika Rosa z KO stwierdziła, że obecny system prawny nie zachęca ofiar do zgłaszania przemocy.

Ten projekt opiera się na kłamstwie i na homofobii. Powinniśmy mówić o walce z przemocą, o zmianie definicji gwałtu, a rozmawiamy o projekcie, który powinien się nazywać "tak dla przemocy” – powiedziała Rosa w sejmie
70 proc. młodzieży LGBT ma myśli samobójcze. Ile nastolatków musi popełnić samobójstwo, abyście zmienili wreszcie zdanie? - zapytała rządzących Aleksandra Gajewska z KO

Bożena Żelazowska z PSL natomiast podkreślała, że to rodzina powinna być objęta szczególną opieką polityków. Wspomniała, że było tak, gdy lider PSL zasiadał na stanowisku ministra polityki społecznej.

Przemoc nie ma barw politycznych (...) kobiety, dzieci i rodziny powinny czuć się bezpiecznie w naszym kraju - stwierdziła Żelazowska

Janusz Korwin-Mikke o przemocy

Głos w sprawie w ramienia Konfederacji zabrał także Janusz Korwin-Mikke. Mikke przekonywał, że "przemocy wobec mężczyzn jest dwa razy więcej, ale oni tego nie zgłaszają".

Wyznał, że takie dane przekazał mu pewien ratownik medyczny z Gliwic. Polityk z Konfederacji uznał, że mężczyźni wstydzą się zgłaszać przemoc, ale nie chcą dodatkowej ochrony.

Projekt ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender" został zaproponowany przez Ordo Iuris Chrześcijański Kongres Społeczny pod koniec grudnia ub. roku. Podpisało się pod nim 150 tys. osób.

W ramach inicjatywy wypowiedziana miałaby zostać konwencja stambulska, "opierająca się o założenia ideologii gender". Według pomysłodawców projektu, konwencja propaguje "niestereotypowe role płciowe".

Zobacz także: Duchowny o Ordo Iuris. "Sekciarski radykalizm"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić