Kokaina w pudełku Lego. Prezent trafił na urodziny kilkuletniego chłopca

17

Ponad kilogram kokainy ukrytej w pudełku z klockami Lego trafił do jednego z domów Wielkiej Brytanii. Okazało się, że dwóch byłych żołnierzy postanowiło w oryginalny sposób przemycać narkotyki.

Kokaina w pudełku Lego. Prezent trafił na urodziny kilkuletniego chłopca
(Pixabay)

Jack Jones i Isaac Rasmussen wspólnie służyli w Royal Marines. Po zakończeniu kariery wojskowej postanowili zająć się przemytem kokainy. Żeby nie zostać złapanym, małe paczuszki z narkotykami ukrywali w pudełkach z zabawkami, a następnie wysyłali je pocztą.

Paczki z narkotykami wysyłali do siebie oraz swojego wspólnika Paula Jonesa. Kiedy kurier przyjechał z przesyłką do Rasmussena, okazało się, że byłego żołnierza nie ma w domu. Paczkę odebrała sąsiadka.

Kokaina na przyjęciu urodzinowym

Kobieta twierdzi, że przez kolejne dni próbowała oddać paczkę sąsiadowi, ale nie było go w domu. W końcu postanowiła otworzyć pudełko i zobaczyć co jest w środku. Okazało się, że był to zestaw klocków Lego.

Kobieta oddała go dziewczynie swojego syna, która potrzebowała prezentu na urodziny dziecka koleżanki. Na przyjęciu urodzinowym chłopiec odpakował swój prezent, ale w środku nie było klocków, tylko narkotyki. Policyjne badania potwierdziły, że była to kokaina.

Rasmussen i Jones zostali zatrzymani przez policję. Funkcjonariuszom udało się także przejąć część narkotyków. Ich wartość oszacowano na 1 mln 800 tys. funtów.

Mężczyźni usłyszeli już wyroki w swojej sprawie. Jack Jones został skazany na 16,5 roku więzienia, Isaac Rasmussen na 10 lat, a ich wspólnik Paul Jones - na 7,5 roku pozbawienia wolności.

Zobacz także: Poseł Lewicy prześmiewczo o Andrzeju Dudzie. Odnosi się do zdjęcia z Joe Bidenem
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić