Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Kolejna szczepionka wchodzi do gry. WHO komentuje

29
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w piątek awaryjnie dopuściła do użytku szczepionkę na koronawirusa chińskiej firmy Sinopharm. O decyzji poinformował szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. To pierwsza zaaprobowana przez organizację szczepionka na COVID-19, która nie została wyprodukowana na Zachodzie.

Kolejna szczepionka wchodzi do gry. WHO komentuje
WHO zatwierdziła do użytku szczepionką na COVID-19, opracowaną przez chiński Sinopharm. (PAP, EPA, Georgi Licovski)
bEUlQFHF

WHO zatwierdziła do użytku chińską szczepionkę na COVID-19. Preparat Sinopharmu został już podany kilkuset milionom osób w Chinach i innych krajach. Teraz za bezpieczną i skuteczną szczepionkę uznali międzynarodowi eksperci.

WHO zatwierdziło chińską szczepionkę. Jest w dwóch dawkach

Preparat zostanie włączony do programu COVAX, gwarantującego dostawy szczepionek do państw rozwijających się. Wcześniej ponad 100 mln dawek szczepionki sprzedano za granicę. Aprobata WHO zwiększyć ma zaufanie do chińskiego preparatu.

bEUlQFHH

Szczepionka Sinopharmu podawana jest w dwóch dawkach. Różni się jednak działaniem od większości dostępnych na rynku szczepionek. Zawiera ona zdezaktywowane białka wirusa SARS-CoV-2.

Szczepionka Sinopharmu. Jaka jest jej skuteczność?

WHO zleca stosowanie preparatu konceru Sinopharm u osób powyżej 18. roku życia. Według chińskich władz szczepionka zapobiega zachorowaniu na COVID-19, ze skutecznością ponad 79 proc.

bEUlQFHN

W Chinach dostępne są jak dotąd cztery szczepionki na koronawirusa. Dwie z nich opracował państwowy koncern Sinopharm, jedną Sinovac i jedną CanSino. Piąta szczepionka, opracowana przez firmę Anhui Zhifei Longcom, otrzymała zgodę na użycie kryzysowe w ograniczonej skali.

Obejrzyj także: AstraZeneca i chińskie szczepionki. Eksperci WHO o najnowszych ustaleniach

bEUlQFHO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUlQFIi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Lekarz
7 miesięcy temu
Chciałabym opisać moje doświadczenia jako lekarza rodzinnego. Mamy około 10.000 pacjentów w pliku, z okolicznych praktyk zaopatrujemy obrzeża małego miasta. Widzimy skutki uboczne i uszkodzenia szczepionek, znacznie przekraczające zwykły poziom. I nie mam tu na myśli tych "nieszkodliwych", jak wysoka gorączka, ból głowy, zmęczenie, reakcje skórne i "ramiona poszczepienne". Jeden pacjent oślepł, potwierdzone przez okulistę uszkodzenie szczepionki, kolejne wylewy, napad padaczki. Ciężka reakcja alergiczna. Całkowita utrata smaku. Przypadek niejasnych zaburzeń czucia. Mimo to nadal się szczepią, bo chcą znowu podróżować. A teraz chcą szczepić dzieci, które nie są zagrożone przez Coronę. Mimo, że mieliśmy i nadal mamy bardzo bliski kontakt z osobami chorymi na Covid, nikt z naszego zespołu nie zachorował. A na początku epidemii nie wiedzieliśmy nawet, że pacjenci mają Coronę i leczyliśmy ich bez ochrony. Nasza praktyka nigdy nie była przeciążona, jak to bywa podczas epidemii grypy. Wręcz przeciwnie: w zeszłym roku siedzieliśmy i nudziliśmy się. Strach trzymał pacjentów w domu. Teraz nie widzimy prawie żadnych przypadków korony, ale coraz więcej: zaburzenia lękowe, depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, samotność, lęki egzystencjalne, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Niewielu naszych pacjentów zmarło, bez wyjątku są to osoby po 80. roku życia z licznymi wcześniejszymi chorobami. Osobiście obawiam się przyszłości, społecznych i gospodarczych konsekwencji całkowicie błędnej polityki Corony. Osoby zdrowe będą przymusowo badane, osoby zaszczepione nie będą mogły spotykać się z osobami nieszczepionymi. Nieszczepieni będą dalej karani izolacją w domach opieki. Szczepienia są nam sprzedawane jako zbawienie. Przerażające jest to, jak szybko społeczeństwo zmieniło się w społeczeństwo o cechach dyktatorskich. Jako lekarz nie możesz już publicznie wyrażać swoich opinii bez narażania się na restrykcje. Mam już dość serdecznie dość
Oleś
7 miesięcy temu
sranie po ścianie , dopiero dopuścili a już kilkaset milionów zostało zaszczepionych. Gdzie tu logika i prosta matematyka?
NieIdiota
7 miesięcy temu
KONCERN PFIZER I MODERNA PRZYZNAŁY SAME, ŻE TO EKSPERYMENT MEDYCZNY I JEST W FAZIE BADAŃ KLINICZNYCH. A tu jeden z drugim będzie mi pisał, że nie wierzy w szczepionki Chińskie i Rosyjskie ha ha ha....
bEUlQFIj
Andrzej
7 miesięcy temu
Dużo jeszcze jest tych firm morderczych
Abc
7 miesięcy temu
Do jakiej gry? Do gry umierania ? Kto dopuszcza niedouczonych, ignoranckich, nieludzkich niby dziennikarzy do publikowania gniotów.
Kicia
7 miesięcy temu
Dosyć już WHO miesza niech sami się szczepią szczepionkami z Chin albo z Rosji .
Stefan
7 miesięcy temu
No jak awaryjnie to znaczy do testowania nadal eksperyment
...
7 miesięcy temu
W wynalazki z Chin czy Rosji nie wierzę.
Babcia
7 miesięcy temu
Z Chin za chiny się nie zaszczepię. Najpierw cały świat zarazili a teraz chcą na nas zarabiać nigdy!!!!
ala
7 miesięcy temu
A polasczki wodą święconą walczą z wirusem
Te niby
7 miesięcy temu
instytucje jak WHO i ONZ powinno się natychmiast zlikwidować. A w Polsce NFZ.
Twój nick
7 miesięcy temu
8 maja 1980 WHO ogłosiła ostateczną eliminację ospy prawdziwej. Potem przeliczyli, że bardziej opłacalne od zwalczania chorób jest wymyślanie nowych
jerzy
7 miesięcy temu
nasz płyn z Orlenu ma większą skuteczność na wirusa
bEUlQFIb
Oczywiście.
7 miesięcy temu
WHO i Chiny. Wszystko jasne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić