Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Kolejne polskie miasto. Tutaj nie kupisz alkoholu po 23 nawet na stacji

16
Podziel się

Kolejne miasto w Polsce wprowadza zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Od 15 czerwca w godzinach 23-6 wysokoprocentowych napojów nie będzie można kupić w Rudzie Śląskiej. Zakaz dotyczy nawet stacji benzynowych.

Kolejne polskie miasto. Tutaj nie kupisz alkoholu po 23 nawet na stacji
(Getty Images)
bETpSpPF

Rada miasta Ruda Śląska zdecydowała w maju o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na terenie miasta. O terminie powiadomił w poniedziałek rudzki magistrat. Nocna prohibicja zacznie obowiązywać już we wtorek 15 czerwca.

Nocna prohibicja w kolejnym mieście

Powodem takiej decyzji władz miasta mają być skargi mieszkańców, dotyczące zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej. Do nieprzyjemnych incydentów dochodzi podobno głównie w okolicach sklepów nocnych.

bETpSpPH

Jak twierdzi komendant rudzkiej straży miejskiej w Rudzie Śląskiej Marek Partuś, cytowany w informacji miasta, w zeszłym roku straż miejska interweniowała w tej sprawie kilkadziesiąt razy. Skargi związane z tym tematem miały być też zgłaszane na każdym spotkaniu rady miasta.

Podstawą prawną dla wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu przez samorząd jest ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Takie zakazy wprowadzono już w wielu polskich miastach, w tym z sąsiadujących z Rudą Śląską Chorzowie i Bytomiu. W Chorzowie nocna prohibicja trwa już od 2000 roku.

bETpSpPN

Od 2018 roku zakaz sprzedaży alkoholu funkcjonuje też m.in. w śródmieściu Katowic. W tym roku w lutym została rozszerzona na dwie kolejne dzielnice – Załęże i Szopienice-Burowiec. Od tego czasu policja odnotowała w tym rejonie śródmieścia miasta spadek doprowadzeń do izby wytrzeźwień o 29 proc.

Zobacz także: Pracownik pod wpływem alkoholu w czasie pracy zdalnej. "W razie wypadku to wyłącza odpowiedzialność pracodawcy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETpSpQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
SLA
6 miesięcy temu
Czyli "mety" wracają do łask. Oni nas realnie cofają do PRL.
pikpik
6 miesięcy temu
etam, kto jest madry ten ma barek pelny caly czas wiec i godzina niewazna
Piwo
6 miesięcy temu
Chcecie walczy z z alkoholem zlikwidujcie małpim i bombki tu nie trzeba być geniuszem na zachodzie tego nie ma
bETpSpQj
Lolo
6 miesięcy temu
W normalnych domach alkohol stoi w barku, patologia stoi pod nocnym!
--blackman---
6 miesięcy temu
BRAWO!!! Alkohol powinien być zakazany w naszej ojczyznie!!! to jest trucizna i zło!!! rozbija rodziny i wpędza w patologie!!! rząd i księża proszę!!! wprowadzcie zakaz!!!
Genek
6 miesięcy temu
zamiast zakazu nocnej sprzedazy wystarczy zlikwidowac 500 plus i bedzie spokoj.
he he
6 miesięcy temu
I kto mi powie że pis to nie nowa komuna? Zamiast nierobów pogonić do roboty to kupują głosy różnymi zasiłkami patologię aby na nich głosowała! I zamiast nabijać kasę państwową to będą nabijać kieszenie babciom!
lol
6 miesięcy temu
Nie rozumiem,zamknijcie meneli w obozach zagońcie do roboty i wytrzeźwieją, a ludzie sami niech decydują o której godzinie kupią alkohol, nie kupią tam to kupią w następnym mieście, dla chcącego nic trudnego
Witold
6 miesięcy temu
Dobry pomysł na biznes. Tzw. babcia wraca do łask. Jak za komuny, meliny i lewy towar.
emerytka
6 miesięcy temu
pomalutku wracamy do komuny pod kazdym wzgledem.ha ha
Abstynent
6 miesięcy temu
hm? może to i dobry pomysł? precz z alkoholem! no i przeróżne babcie i dziadkowie dorobią sobie do emerytury/renty, a sklepy nocne stracą sens i ludzie przestana pić czyli kupować alkohol nocą. Bo noc jest od spania a nie szukania czegoś do picia bo ma się pragnienie tak wielkie jak mądrość rady tego miasta.
Z czerwoną ka...
6 miesięcy temu
Sami napędzają szarą strefę. Naprawdę myślicie że melina to archaizm nie do odtworzenia..?.
vitto
6 miesięcy temu
brawo! komuna wraca !
bETpSpQb
Kowalsky
6 miesięcy temu
Sformułowanie... "w nocy nie kupisz alkoholu nawet na stacjach benzynowych" brzmi cokolwiek dziwnie - chyba, że kogoś nie dziwi już, że w Polsce stacje benzynowe stały się de facto całodobowymi sklepami z alkoholem, więc może należałoby po prostu zmienić nazwę na stacje alkoholowe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić