o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Kolejne polskie miasto. Tutaj nie kupisz alkoholu po 23 nawet na stacji

16
Podziel się

Kolejne miasto w Polsce wprowadza zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Od 15 czerwca w godzinach 23-6 wysokoprocentowych napojów nie będzie można kupić w Rudzie Śląskiej. Zakaz dotyczy nawet stacji benzynowych.

Kolejne polskie miasto. Tutaj nie kupisz alkoholu po 23 nawet na stacji
(Getty Images)
bEqZEPDp

Rada miasta Ruda Śląska zdecydowała w maju o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na terenie miasta. O terminie powiadomił w poniedziałek rudzki magistrat. Nocna prohibicja zacznie obowiązywać już we wtorek 15 czerwca.

Nocna prohibicja w kolejnym mieście

Powodem takiej decyzji władz miasta mają być skargi mieszkańców, dotyczące zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej. Do nieprzyjemnych incydentów dochodzi podobno głównie w okolicach sklepów nocnych.

bEqZEPDr

Jak twierdzi komendant rudzkiej straży miejskiej w Rudzie Śląskiej Marek Partuś, cytowany w informacji miasta, w zeszłym roku straż miejska interweniowała w tej sprawie kilkadziesiąt razy. Skargi związane z tym tematem miały być też zgłaszane na każdym spotkaniu rady miasta.

Podstawą prawną dla wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu przez samorząd jest ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Takie zakazy wprowadzono już w wielu polskich miastach, w tym z sąsiadujących z Rudą Śląską Chorzowie i Bytomiu. W Chorzowie nocna prohibicja trwa już od 2000 roku.

bEqZEPDx

Od 2018 roku zakaz sprzedaży alkoholu funkcjonuje też m.in. w śródmieściu Katowic. W tym roku w lutym została rozszerzona na dwie kolejne dzielnice – Załęże i Szopienice-Burowiec. Od tego czasu policja odnotowała w tym rejonie śródmieścia miasta spadek doprowadzeń do izby wytrzeźwień o 29 proc.

Zobacz także: Pracownik pod wpływem alkoholu w czasie pracy zdalnej. "W razie wypadku to wyłącza odpowiedzialność pracodawcy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZEPDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
SLA
miesiąc temu
Czyli "mety" wracają do łask. Oni nas realnie cofają do PRL.
pikpik
miesiąc temu
etam, kto jest madry ten ma barek pelny caly czas wiec i godzina niewazna
Piwo
miesiąc temu
Chcecie walczy z z alkoholem zlikwidujcie małpim i bombki tu nie trzeba być geniuszem na zachodzie tego nie ma
bEqZEPDT
Lolo
miesiąc temu
W normalnych domach alkohol stoi w barku, patologia stoi pod nocnym!
--blackman---
miesiąc temu
BRAWO!!! Alkohol powinien być zakazany w naszej ojczyznie!!! to jest trucizna i zło!!! rozbija rodziny i wpędza w patologie!!! rząd i księża proszę!!! wprowadzcie zakaz!!!
Genek
miesiąc temu
zamiast zakazu nocnej sprzedazy wystarczy zlikwidowac 500 plus i bedzie spokoj.
he he
miesiąc temu
I kto mi powie że pis to nie nowa komuna? Zamiast nierobów pogonić do roboty to kupują głosy różnymi zasiłkami patologię aby na nich głosowała! I zamiast nabijać kasę państwową to będą nabijać kieszenie babciom!
lol
miesiąc temu
Nie rozumiem,zamknijcie meneli w obozach zagońcie do roboty i wytrzeźwieją, a ludzie sami niech decydują o której godzinie kupią alkohol, nie kupią tam to kupią w następnym mieście, dla chcącego nic trudnego
Witold
miesiąc temu
Dobry pomysł na biznes. Tzw. babcia wraca do łask. Jak za komuny, meliny i lewy towar.
emerytka
miesiąc temu
pomalutku wracamy do komuny pod kazdym wzgledem.ha ha
Abstynent
2 miesiące temu
hm? może to i dobry pomysł? precz z alkoholem! no i przeróżne babcie i dziadkowie dorobią sobie do emerytury/renty, a sklepy nocne stracą sens i ludzie przestana pić czyli kupować alkohol nocą. Bo noc jest od spania a nie szukania czegoś do picia bo ma się pragnienie tak wielkie jak mądrość rady tego miasta.
Z czerwoną ka...
2 miesiące temu
Sami napędzają szarą strefę. Naprawdę myślicie że melina to archaizm nie do odtworzenia..?.
vitto
2 miesiące temu
brawo! komuna wraca !
bEqZEPDL
Kowalsky
2 miesiące temu
Sformułowanie... "w nocy nie kupisz alkoholu nawet na stacjach benzynowych" brzmi cokolwiek dziwnie - chyba, że kogoś nie dziwi już, że w Polsce stacje benzynowe stały się de facto całodobowymi sklepami z alkoholem, więc może należałoby po prostu zmienić nazwę na stacje alkoholowe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić