o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DSM
|

Kulisy koszmaru dwumiesięcznej dziewczynki. "Po co mi to dziecko"

181
Podziel się

W Dąbrowie Górniczej zatrzymano 36-latkę oskarżoną o zabójstwo dwumiesięcznej córki. Dziennikarze rozmawiali z sąsiadami kobiety, dla której ciąża, a potem małe dziecko były przekleństwem. Prawdopodobnie niemowlę było bite, kiedy płakało z głodu.

Kulisy koszmaru dwumiesięcznej dziewczynki. "Po co mi to dziecko"
Kulisy koszmaru dwumiesięcznej dziewczynki. "Po co mi to dziecko" (Pixabay)
bEEqidkR

Krótkie życie dziewczynki naznaczone było cierpieniem. W trakcie śledztwa ustalono, że matka znęcała się nad córką od urodzenia. Dziewczynka zmarła w nocy z 10 na 11 września 2020 roku, mając zaledwie dwa miesiące.

Jak wynikało z przeprowadzonej sekcji zwłok dziewczynki, przyczyną jej zgonu były doznane urazy głowy oraz zatrucie amfetaminą - informuje Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowa prokuratury w Katowicach.
bEEqidkT

Teraz prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia. Z kolei dziennikarze dotarli do sąsiadów 36-latki, którzy opowiedzieli o smutnym życiu jej córki. Wspominają dziewczynkę jako "śliczne dziecko z czarnymi włoskami", ale podkreślają, że matka o nią nie dbała.

Może dwa razy wyszła z nią na spacer. Z wózka czuć było, że nawet pieluchy ma niewymienione – opowiadają sąsiedzi w rozmowie z "Faktem".

Drugie dziecko miało być dla 36-latki przekleństwem. Sąsiedzi twierdzą, że kobieta nie kryła niezadowolenia i powtarzała "k…. po co mi to dziecko". Jak podaje PAP, kobieta ma wyższe wykształcenie. Miała wcześnie wyjść za mąż i urodzić syna, ale rozwiodła się i nie wychowywała chłopca.

bEEqidkZ
On tu czasem do niej zaglądał, cieszył się, że będzie miał siostrzyczkę - wspominają sąsiedzi 36-latki.

Alkohol, narkotyki i imprezy były w tym domu codziennością

Matka sama miała być uzależniona od narkotyków, ale co gorsza podawała je córce, co wyszło na jaw po sekcji zwłok niemowlęcia. Dziewczynka była wychudzona, niedożywiona, a wezwani do mieszkania ratownicy mieli znaleźć ją leżącą w fekaliach. Rodzice twierdzili, że ich córka nie przyswajała pokarmów, ale nie poszli z nią do lekarza.

36-latce grozi dożywocie. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo dwumiesięcznej córki, znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem, a także podanie jej narkotyków. 41-letni ojciec zmarłej dziewczynki może zostać skazany na 5 lat więzienia za narażenie córki na utratę życia i zdrowia.

bEEqidla
Zobacz także: Polscy naukowcy odwinęli mumię z bandaży. Jeden z nich opowiada, co zobaczyli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqidlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(181)
emi
3 tyg. temu
Wyższe wykształcenie i kompletny brak wiedzy o antykoncepcji,również w domu rodzinnym nie nauczono tej egoistki miłości i szacunku do życia.Jej miejsce jest w więzieniu,potwory należy izolować od normalnych ludzi.
NOI....
3 miesiące temu
Tak się dzieje jeśli w kraju obowiązuje zakaz aborcji. Niektórzy nie nadają się na rodziców ale w imię dziwnych zasad się ich zmusza a potem cierpią dzieci .
Blabla
3 miesiące temu
Jakby mogła usunąć problematyczna ciąże to by dziecko nie musiało cierpieć... Proste... ale polscy ekstremiści lubią takie historie....
bEEqidlv
Sm8k
3 miesiące temu
A w Norwegii Polacy przeklinają Bernavernet, że jest zbyt wyczulony na kwestie narażania dzieci przez rodziców.
Mamuśka
3 miesiące temu
Kara ŚMIERCI DLA OBU!! Nie ogarniam, że w tych czasach, takie śmieci są wśród nas. A sąsiedzi mądrzy po szkodzie, jak zawsze, pójdą do kościółka i się pomodlą za dziecko...
obywatelka
3 miesiące temu
co to 500+ robi z ludzi! odczłowieczenie maksymalne i to w państwie kościółkowym!
barbara
3 miesiące temu
kara śmierci, żadnych ulg, żadnego tłumaczenia. Jeśli sądy nie zaczną dbać o społeczeństwo, ludzie zaczną wymierzać sami sprawiedliwośc.
kara śmierci
3 miesiące temu
jeśli to morderstwo to powinna być zastosowana kara śmierci dla oprawcy
Sea
3 miesiące temu
Jeśli sąsiedzi nie reagowali a wiedzieli, że krzywda się dzieje powinni też być ukarani. Przecież mogli zgłosić służbom też w jakimś stopniu do tego się przyczynili.
Ofiara mafii
3 miesiące temu
Mnie już brakuje i nie znajduje słów na ludzkie, a raczej nie ludzkie zachowania. TO ROBI CZŁOWIEK -MATKA??. Trzeba jednak na problem spojrzeć zdecydowanie szerzej - to nie jest patologia , a upadek człowieczeństwa. Dziecinko,teraz już CI NIC nie GROZI bo jesteś wśród ANIOŁKÓW.
Oeoeor
3 miesiące temu
A jednak da się zrobić aborcję.
Ona
3 miesiące temu
Dlaczego takie matki nie oddają dzieci...dla niej przekleństwo, a dla innych błogosławieństwo. Takie dziecko nawet nie ma w co bić Chryste. Oby cierpiała długie lata w więzieniu.
Zamyślony
3 miesiące temu
Dożywocie w najwyższym stopniu okrucienstwa
bEEqidln
Miśka
3 miesiące temu
W więzieniu dostanie za swoje od współosadzonych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić