Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Kolos runął. Niekontrolowana chińska rakieta spadła na Ziemię

30
Podziel się:

Chińska rakieta Long March 5B wniosła na orbitę jeden z kluczowych modułów planowanej chińskiej stacji kosmicznej. Później stracono kontrolę nad sprzętem. Część spadła do Oceanu Indyjskiego w niedzielę rano.

Kolos runął. Niekontrolowana chińska rakieta spadła na Ziemię
Start rakiety Long March 5B (YouTube)

Rakieta Long March 5B miała za zadanie wnieść na orbitę jeden z kluczowych modułów planowanej chińskiej stacji kosmicznej. Akcja się udała, choć nie do końca można mówić tu o powodzeniu.

Po wszystkim naukowcy stracili kontrolę nad sprzętem. Wiadomo było, że spadnie, ale gdzie? Przewidywane miejsca lądowania wahały się od od Stanów Zjednoczonych przez Saharę po Nową Zelandię. Leciała zbyt szybko, by można przewidzieć, gdzie spadnie. W końcu spadła do Oceanu Indyjskiego, na zachód od archipelagu Malediwów. Nikomu nic się nie stało.

Zazwyczaj pierwszy człon rakiety kosmicznej odpada niedługo po starcie i od razu spada na ziemię. W wypadku Long March 5B ta część odłączyła się od reszty pojazdu już po wyniesieniu go na ziemską orbitę, przez co element rakiety jeszcze przez kilka dni krążył wokół Ziemi, wytracając swoją prędkość i teraz w niekontrolowany sposób na nią wróci - tłumaczy Aerospace Corporation.
Zobacz także: Launch of Chinese Space Station Module - Tianhe on Long March 5BCh
Zobacz także: Części kosmicznej rakiety spadną na Ziemię. Ekspertka: jest duża niepewność
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
NIEEEEEEEEEE
rok temu
Nie wierzę że ta rakieta spadła tak o. Chińczycy chcą zabić rybki w oceanie
Danio
rok temu
nie wierze że żadna rybka nie ucierpiała jak to wpadło do morza
bibliamowi
rok temu
A czy zamiast zaśmiecać kosmos i planetę ziemię śmieciami ludzkich technologii nie rozsądniej cierpliwie poczekać na zapowiedziany w Ewangeliach powrót Jezusa, który jako Stwórca zna sposób na odwrócenie grawitacji i bezpieczną żeglugę w Kosmosie aż do stolicy Wszechświata? "I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed oczu...oto dwaj mężowie w białych sztach stanęli przy nich i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie jak go widzieliście idącego do nieba" -Dzieje Apostolskie 1,11.(Biblia) "Gdyż sam Pan zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci którzy umarli w Chrystusie, potem my którzy będziemy żywi, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. Przeto pocieszajcie się tymi słowy" - 1 list do Tesaloniczan 4,16-18. Ludzie warto więc nie żałować czasu na poznanie Jezusa przez Słowo od Niego (Biblię) aby być ewakuowani z tej zdegradowanej cywilizacją ludzką ziemi na podstawie wiary w Słowo Boże, a po czasie powrócić na nowo stworzoną ziemię bo tej nie da się już naprawić. Degradacja przekroczyła punkt krytyczny. "I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze przeminęły...I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły" - Apokalipsa 21,1-5.
ekspert
rok temu
kawałek ogona spadł koło mojej stodoły
ewa
rok temu
Ile lat za sianie paniki ?????
zgred
rok temu
A hamerykańskie sa cacy jak niekontrolowane spadywują ?
dfsc
rok temu
zrzut balastu żadnej rakiety nie jest kontrolowany, ani chińskiej ani amerykańskiej, więc po co głupie pisanie, że niekontrolowana...
3c23
rok temu
brawo chińczycy! a amerykani straszyli już że złom zabije 1/4 świata....
Nosa Dramus
rok temu
Zbliża sie nieunikniony już koniec życia na tej planecie. Myśmy to już dawno wyczuli i spisali dla ostrzeżenia ludzi a oni jak nie słuchali, tak nie słuchają dalej.
K. Sokol
rok temu
To są mało inteligentni ludzie.
Andrzej
rok temu
Zanieczyścili ocean to nic powinni zapłacić karę na rzecz ochrony oceanów oraz wydobyć to
B15
rok temu
5B miała za zadanie wnieść , marka do Tworek
Poprawka
rok temu
Nikomu nic się nie stało??? Moduł zabił po drodze dwie muchy, jednego komara (lub komarzycę- zwłoki tak zmasakrowane , że płci nie ustalono) , a w wodzie zabił 3 ryby i ogłuszył stado kałamarnic !
Qter
rok temu
Ojoj i tydzień straszenia na nic. A chyba Chińczycy od początku mówili, że większość spali się w atmosferze a reszta spadnie do oceanu. BTW jakby ich nie wyrzucili z międzynarodowej stacji to by nie musieli budować swojej. Śmieci byłoby też 2xmniej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić