Komendant PSP w Gostyniu jechał po pijaku. Został zawieszony

148

Funkcjonariusze z miejscowości Kuczyna zatrzymali do kontroli kierowcę poruszającego się z nadmierną prędkością. Okazało się, że za kierownicą siedział komendant PSP w Gostyniu. Mężczyzna był pijany. Został tymczasowo zawieszony w czynnościach służbowych, a prokuratura postawiła mu już zarzuty.

Komendant PSP w Gostyniu jechał po pijaku. Został zawieszony
Komendant PSP w Gostyniu został zatrzymany i zawieszony. Zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w sobotę 27 sierpnia w miejscowości Kuczyna w pow. gostyńskim (woj. wielkopolskie). Jak informował RMF FM, policjanci z tamtejszej drogówki zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Z relacji funkcjonariuszy wynikało, że po otwarciu drzwi z pojazdu wydobyła się woń alkoholu, a zatrzymany 47-latek "bełkotał".

Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że kierowca miał w wydychanym powietrzu 0,69 promila alkoholu. Popełnił więc przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy i doprowadzono go do komendy.

Wkrótce okazało się, że zatrzymanym 47-latkiem był komendant PSP w Gostyniu. W czasie zdarzenia nie pełnił służby, ale ten fakt nie zwalnia go z konsekwencji czynu, którego się dopuścił.

Komendant PSP w Gostyniu zawieszony. Postawiono mu zarzuty

W poniedziałek 29 sierpnia rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Sławomir Brandt poinformował w oficjalnym komunikacie, że komendant PSP w Gostyniu został tymczasowo zawieszony.

Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP na podstawie art. 39 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej z dniem dzisiejszym do czasu wyjaśnienia sytuacji zawiesił w czynnościach służbowych Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu - przekazał bryg. Brandt.

W oświadczeniu dodano, że "w nawiązaniu do wcześniej przekazywanych przez KW PSP w Poznaniu informacji o zachowaniu poza służbą Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu" 29 sierpnia do prokuratury wpłynęła oficjalna informacja o postawieniu funkcjonariuszowi zarzutów.

Zobacz także: Piracki rajd kierowcy na Dolnym Śląsku. "Skrajna nieodpowiedzialność"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić