Atak nożownika na Krupówkach. Zaatakował ochroniarza, bo wyprosił go z lokalu?

394

Dantejskie sceny rozegrały się w weekend w Zakopanem. Obcokrajowiec uzbrojony w nóż zaatakował ochroniarza, pracującego w jednej z popularnych restauracji na Krupówkach. Mężczyzna otrzymał kilka ciosów w okolice szyi. Trafił do szpitala.

Atak nożownika na Krupówkach. Zaatakował ochroniarza, bo wyprosił go z lokalu?
Miejsce, w którym doszło do ataku (Google Maps)

Do zdarzenia doszło około godziny 1:00 w nocy w niedzielę 28 sierpnia w Zakopanem. Przed wejściem do jednego z lokali gastronomicznych na Krupówkach mężczyzna zaatakował pracującego tam ochroniarza.

Napastnik bez widocznego powodu zadał kilka ciosów ostrym narzędziem zbliżonym do taktycznego noża w okolicę szyi, czym naraził 44-letniego ochroniarza na utratę zdrowia i życia - przekazał st. asp. Krzysztof Waksmundzki z zakopiańskiej policji, cytowany przez portal 24tp.pl.

Na szczęście obrażenia zadane 44-latkowi okazały się niegroźne. Jeszcze tego samego dnia po opatrzeniu ran przez lekarzy poszkodowany opuścił szpital.

Atak na ochroniarza w Zakopanem. Zatrzymany obcokrajowiec

Wezwani na miejsce policjanci szybko ujęli i obezwładnili sprawcę napaści. Okazał się nim 39-letni obcokrajowiec. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany, badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.

Napastnik trafił do policyjnej izby zatrzymań na 48 godzin, funkcjonariusze wystąpili o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Teraz policja analizuje zebrane dowody w postaci nagrań z monitoringu miejskiego i zeznań świadków. Na ich postawie będzie formułować kwalifikację czynu.

Zaatakował, bo wyproszono go z lokalu?

Jak wstępnie ustalono, feralnego wieczora 39-letni obcokrajowiec bawił się w lokalu, w którym dyżur pełniła jego ofiara. W pewnym momencie z uwagi na swoje zachowanie mężczyzna został wyproszony z restauracji. Jak wynika z nagrań, do których dotarli mundurowi, po jakimś czasie napastnik wrócił przed lokal i zaatakował ochroniarza.

Zachowanie 39-latka nie było jednak sprowokowane zachowaniem ochroniarza - poinformował st. asp. Krzysztof Waksmundzki.
Zobacz także: Nagi mężczyzna atakował ludzi przed Pałacem Kultury i Nauki
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić