aktualizacja 

Policja zatrzymała Grzegorza Schetynę. Stracił prawo jazdy

333

Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna jechał 123 km/h w terenie zabudowanym - informuje Polsat News. Z informacji portalu, które potwierdził sam polityk wynika, że poseł stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja zatrzymała Grzegorza Schetynę. Stracił prawo jazdy
Grzegorz Schetyna (AKPA, AKPA)

Jak podał Polsat News Grzegorz Schetyna został zatrzymany przez policję w miejscowości Sierakówek między Gostyninem a Kutnem (woj. mazowieckie). Były przewodniczący PO przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 73 km/h - ustalił portal.

Polityk PO przyjął mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Został także ukarany 10 punktami karnymi. Schetyna przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł kierować autem, gdyż policja zatrzymała jego prawo jazdy.

Dziennikarze Polsat News skontaktowali się w tej sprawie z mazowiecką policją. - Podinsp. Katarzyna Kucharska potwierdziła, że do kontroli został zatrzymany 59-letni kierowca bmw. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h - podał Polsat News.

Szanowni Państwo. Potwierdzam, że straciłem dziś prawo jazdy na trzy miesiące. Nie zasłaniałem się immunitetem, przyjąłem z pokorą pierwszy od ponad 25 lat mandat. Byłem przekonany, że opuściłem już teren zabudowany. Popełniłem błąd. Przepraszam - napisał Schetyna na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W listopadzie 2021 r. za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy Donald Tusk. Szef PO jechał wówczas 107 km/h. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wiśniewo (k. Mławy), w woj. mazowieckim. Polityk został zresztą ukarany utratą prawa jazdy na 3 miesiące, 10 punktami karnymi i 500 zł mandatem.

"Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat - napisał wówczas Donald Tusk na Twitterze.
Zobacz także: Podwyżki cen po sankcjach na Rosję. Będą dalsze wzrosty?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić