Komisarz Rex powinien mieć się na baczności. Psa-kaprala pokochał świat

5

Na co dzień w policji pracują specjalnie przeszkolone zwierzęta. Sprawdzają podejrzane bagaże, czy też pomagają w poszukiwaniach zaginionych osób. W Rio de Janeiro jest nieco inaczej. Psiak, który dołączył do tamtejszych mundurowych jest przede wszystkim...gwiazdą social mediów! To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa

Komisarz Rex powinien mieć się na baczności. Psa-kaprala pokochał świat
Kapral Oliveira ma w Internecie tysiące fanów (Instagram)

Smutna historia znanego psiaka

Psiak, którego nazwano "Kapral Oliveira" został znaleziony przez policjanta z Rio, Cristiano Oliveirę, w 2019 roku niedaleko policyjnego posterunku. Czworonóg błąkał się samotnie, był ranny i głodny. Policjant wziął go do siebie i się nim zaopiekował. Wkrótce stali się nierozłączni i pies zaczął mu towarzyszyć w codziennych obowiązkach.

Oczywiście czworonożny "kapral" nie jest przeszkolony do zadań, jakie na co dzień wykonują psy w policji. Jednak z pewnością ociepla wizerunek lokalnych mundurowych, a jego obecność po prostu wpływa na poczucie bezpieczeństwa.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jak możemy się dowiedzieć na instagramowym koncie kaprala Oliveiry, na posterunku ma on towarzystwo. Mundurowi wciąż opiekują się 15-letnim psiakiem, który niegdyś pracował razem z nimi, a teraz przebywa na zasłużonej emeryturze.

Żart, który stał się viralem

Pewnego dnia policjant ubrał mu mundur policyjny, założył pistolet-zabawkę i okulary przeciwsłoneczne. I w tym "umundurowaniu" psiak stał się oficjalną maskotką 17. batalionu żandarmerii wojskowej Rio de Janeiro.

Wziąłem płaszcz, koszulę policyjną i założyłem mu je dla żartu. Zrobiłem zdjęcie i wysłałem je na grupę naszego posterunku. Potem ten niepozorny żart zaczął się rozprzestrzeniać - opowiada policjant.

Bardzo szybko psiak zdobył serca okolicznych mieszkańców. Cristiano Oliveira śmieje się, że przez niego musiał zaznajomić się z zasadami funkcjonowania social mediów i "przestawić się" na aktywny tryb w sieci i na portalach. Dodaje, że jeśli przez trzy dni nie pisze nic na temat swojego czworonożnego przyjaciela, to już pojawiają się pytania gdzie on się podziewa i czy wszystko z nim w porządku. Na Instagramie ma już przeszło 119 tys. obserwatorów. Tą popularność widać także na ulicach. W czasie patroli policjant często jest pytany przechodniów o to, czy mogą sobie zrobić zdjęcie z czworonogiem.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Trzeba przyznać, że mało która policja może się pochwalić tak przyjazną twarzą (a raczej przyjaznym pyszczkiem), którą zna cały świat.

Zobacz także: Wielka wyżerka niedźwiedzi. Nagranie leśników z Bieszczad hitem sieci
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić