Kompotu już nie będzie. Oto widok po wypadku w Przyborowie

0

Z tych jabłek kompotu już nie będzie. Na drodze wojewódzkiej nr 768 w Przyborowie (woj. małopolskie) miał miejsce nietypowy wypadek. Wywróciła się ciężarówka z 24 tonami jabłek. Wszystkie owoce wylądowały na jezdni i poboczu.

Kompotu już nie będzie. Oto widok po wypadku w Przyborowie
Wysypały się 24 tony jabłek (Facebook, OSP Brzesko)

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na drodze wojewódzkiej nr 768, na wysokości miejscowości Przyborów (powiat brzeski). Około godziny 18:00 miejscowe służby otrzymały zgłoszenie do wypadku drogowego.

Niecodzienny wypadek z udziałem ciężarówki

Do sprawy rozdysponowano Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą z Brzeska, zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Przyborowa, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. We wskazanym miejscu funkcjonariusze zastali zaskakujący widok.

Okolice jezdni były wprost zasypane jabłkami. Jak widać na zdjęciach udostępnionych przez interweniujących strażaków, pobocze oraz znajdująca się przy drodze prywatna posesja przypominały basen z piłeczkami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wjechał w tył auta i przeleciał nad dachem. Wypadek motocyklisty w Lubelskiem

Według wstępnych ustaleń mundurowych kierowca ciężarówki przewożącej 24 tony jabłek na łuku drogi z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn wpadł do przydrożnego rowu. Pojazd przewrócił się na bok, a cała zawartość naczepy wysypała się.

Kierowca z lekkimi obrażeniami samodzielnie opuścił pojazd, po czym został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego - przekazali strażacy z OSP Przyborów, cytowani przez "Gazetę Krakowską".

W wyniku wypadku doszło do uszkodzenia infrastruktury drogowej. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana, później ruch został częściowo wznowiony. Zniszczona ciężarówka została zabezpieczona przez strażaków.

Według serwisu sad24.pl w połowie września 2023 w punktach skupu kilogram jabłek kosztował ok. 55 gr. Oznacza to, że transportowana dostawa mogła mieć wartość ponad 13 tys. zł. Być może część owoców uda się odratować.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić