Przy muzeum pojawiła się policja i karawan. Przypadkowo odkryli to podczas remontu

5

Podczas remontu Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni dokonano niepokojącego odkrycia. Na miejscu pojawiła się policja i karawan. Wiadomo już, co wykopano z ziemi nieopodal budynku placówki. Muzealnicy są zaskoczeni.

Przy muzeum pojawiła się policja i karawan. Przypadkowo odkryli to podczas remontu
Przy muzeum odkryto masową mogiłę (Facebook, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni)

W czwartek (21 września) mieszkańców Gdyni zaniepokoili policjanci zgromadzeni przy Muzeum Marynarki Wojennej. Na miejscu rozstawiono parawan przywodzący na myśl śmiertelne wypadki, pojawił się także karawan.

Tajemniczej sprawie przyjrzeli się dziennikarze portalu trojmiasto.pl. W piątek poinformowali o swoich ustaleniach. Okazało się, że podczas prac przy budowie stanowiska dla okrętu podwodnego "Sokół" nieopodal budynku muzeum przypadkowo znaleziono ciała.

Przy muzeum odkryto masową mogiłę

To już kolejne zwłoki ujawnione w tym miejscu w ciągu ostatniego tygodnia. Łącznie z ziemi wykopano szczątki trzynastu osób. Przy ciałach znaleziono drobiazgi świadczące o tym, że byli to wojskowi. Potwierdzono już, że ciała należą do żołnierzy z okresu II wojny światowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak się bawili Celtowie. Odkrycia archeologów na Górnym Śląsku

Najważniejsze odkrycie tego typu od dawna

Jak podaje trojmiasto.pl, to największe i najważniejsze znalezisko archeologiczne dokonane na terenie Gdyni od lat. Historycy są zaskoczeni, ponieważ według źródeł podczas wojny w miejscu odnalezienia mogiły nie dochodziło do walk. Pochodzenie szczątków pozostaje dla muzealników zagadką.

Nie ma raczej szans na wyjaśnienie tej jednej z wielu wojennych tajemnic, a także na identyfikację anonimowych ofiar wojny - pracownicy gdyńskiego muzeum przekazali w ubiegłym tygodniu, kiedy ujawniono dwa pierwsze ciała żołnierzy.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Kości przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie zostaną szczegółowe przebadane. Historycy mają nadzieję, że analiza pozwoli na pozyskanie jakichkolwiek informacji na temat żołnierzy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić