Kompromitująca wpadka Czarnka. Ministerstwo komentuje

0

Podczas wtorkowej konferencji Przemysław Czarnek chwalił się swoimi sukcesami po roku na stanowisku Ministra Edukacji i Nauki. Na prezentacji wyświetlanej za jego plecami czaił się jednak rażący błąd językowy. Teraz ministerstwo tłumaczy się z kompromitującej wpadki szefa resortu.

Kompromitująca wpadka Czarnka. Ministerstwo komentuje
Ministerstwo komentuje językową wpadkę Czarnka (Twitter)

We wtorek w rocznicę powołania Przemysława Czarnka na urząd Ministra Edukacji i Nauki polityk zorganizował konferencję prasową podsumowującą rok jego rządów. Jego wywód został jednak przyćmiony przez jeden drobny szczegół.

Za plecami szefa resortu wyświetlała się prezentacja z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tematu konferencji. W tytule jednego ze slajdów był rażący błąd. Zamiast słowa "laboratoria", napisano "labolatoria".

Ministerstwo komentuje

Internauci nie przepuścili tej wpadki. W internecie dosłownie huczy. W czwartek Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało się odnieść do sytuacji na Twitterze z lekkim przymrużeniem oka.

Szanowni Państwo, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Ostatni rok w MEiN był pełen ważnych działań. Dziękujemy za wychwycenie literówki. To oczywisty błąd pisarski. Program #LaboRatoriaPrzyszłości to znakomita inicjatywa skierowana do szkół. Zachęcamy do udziału! - napisano na profilu ministerstwa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zalewska pytana o Czarnka. Wymijająca odpowiedź
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić