Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koniec e-lekcji i powrót do szkół w czerwcu? To już przesądzone

19

Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował w poniedziałek, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do nauki w szkołach. Jest to równoznaczne z tym, że do końca semestru prowadzona będzie edukacja zdalna.

Do końca tego roku szkolnego polscy uczniowie są skazani na zdalną edukację
Do końca tego roku szkolnego polscy uczniowie są skazani na zdalną edukację (Getty Images)

Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że w tym roku szkolnym uczniowie nie zasiądą ponownie w ławkach. W poniedziałek te doniesienia zostały potwierdzone przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego.

Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych, będzie realizowane kształcenie na odległość - przekazał szef resortu edukacji.

Jednocześnie Piontkowski wyraził nadzieję, że od 1 września będzie możliwe kontynuowanie procesu nauczania w tradycyjnej formie. Bez wątpienia wiele osób mocno na to liczy. Pojawiają się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, którzy mają dość e-learningu. Nowoczesne technologie często płatają figle i utrudniają prowadzenie zajęć.

Zobacz także: Michał Wiśniewski o zdalnej nauce. Pomaga dzieciom w zadaniach domowych

Nowe zasady działania szkół. Co się zmieniło 1 czerwca?

Od 25 maja do szkoły mogą uczęszczać uczniowie klas I-III. Maturzyści i ósmoklasiści z kolei mogą uczestniczyć w konsultacjach.

Kolejne ważne zmiany weszły w życie 1 czerwca. Szkoły mają obowiązek organizować konsultacje dla uczniów z wszystkich klas. Udział w nich jest dobrowolny. To szczególnie dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby poprawić swoje oceny na koniec roku. Oczywiście podczas każdej wizyty w szkole należy mieć na uwadze nowy reżim sanitarny, który jest związany z przestrzeganiem wielu zasad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić