Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koniec e-lekcji i powrót do szkół w czerwcu? To już przesądzone

7
Podziel się:

Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował w poniedziałek, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do nauki w szkołach. Jest to równoznaczne z tym, że do końca semestru prowadzona będzie edukacja zdalna.

Do końca tego roku szkolnego polscy uczniowie są skazani na zdalną edukację
Do końca tego roku szkolnego polscy uczniowie są skazani na zdalną edukację (Getty Images)

Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że w tym roku szkolnym uczniowie nie zasiądą ponownie w ławkach. W poniedziałek te doniesienia zostały potwierdzone przez ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego.

Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych, będzie realizowane kształcenie na odległość - przekazał szef resortu edukacji.

Jednocześnie Piontkowski wyraził nadzieję, że od 1 września będzie możliwe kontynuowanie procesu nauczania w tradycyjnej formie. Bez wątpienia wiele osób mocno na to liczy. Pojawiają się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, którzy mają dość e-learningu. Nowoczesne technologie często płatają figle i utrudniają prowadzenie zajęć.

Zobacz także: Michał Wiśniewski o zdalnej nauce. Pomaga dzieciom w zadaniach domowych

Nowe zasady działania szkół. Co się zmieniło 1 czerwca?

Od 25 maja do szkoły mogą uczęszczać uczniowie klas I-III. Maturzyści i ósmoklasiści z kolei mogą uczestniczyć w konsultacjach.

Kolejne ważne zmiany weszły w życie 1 czerwca. Szkoły mają obowiązek organizować konsultacje dla uczniów z wszystkich klas. Udział w nich jest dobrowolny. To szczególnie dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby poprawić swoje oceny na koniec roku. Oczywiście podczas każdej wizyty w szkole należy mieć na uwadze nowy reżim sanitarny, który jest związany z przestrzeganiem wielu zasad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
rodzic
2 lata temu
Ja bardzo się cieszę, że dziecko nie musiało ostatnich 3 miesięcy spędzać ze swoją Panią. Prawie 3 lata nauki wczesnoszkolnej było naprawdę ciężkie. Nie ze względu na naukę, bo tu dziecko radziło sonie nie najgorzej, ale na sposób w jaki postępowała Pani. Postępowanie Pani sprawiło, że dziecko ma bardzo niskie poczucie własnej wartości. Działania tej Pani były na tyle silne, że nawet pochwały od innego nauczyciela i docenienie przez rodzinę, oraz sukcesy pozaszkolne nie były wstanie na razie w pełni naprawić tego co ta Pani zrobiła. Dziecko nie chce iść nawet po odbiór świadectwa, bo nie chce już się z tą Panią spotkać. Postępowanie tej Pani przypominało trochę mobbing, bo na niektóre sytuacje ciężko było nawet zareagować. Jedne dzieci nagradzała i chwaliła, a do innych odzywała się z lekceważeniem. Zastanawialiśmy się co jest nie tak, bo w stosunku do nas też się bardzo dziwnie zachowywała a od nas przecież mimo swojego postępowania nie usłyszała, ani razu złego słowa. Dziecko chodziło do szkoły integracyjnej, ale do klasy ogólnodostępnej. Myślę, że takim szkołom powinien ktoś bliżej się bliżej przyjrzeć, ponieważ w takich szkołach zamiast pomagać dzieciom , to się ich niszczy psychicznie. Zastanawiam się jak to będzie od czwartej klasy i mam nadzieję, że moje dziecko w końcu będzie miało wychowawcę, który będzie wsparciem i dziecko w końcu uwierzy, że jest wartościowym człowiekiem, a nie g...
Daniel
2 lata temu
A we wrześniu stwierdzą, że idzie druga fala epidemii więc szkół nie otwierają, tylko kontynuują nauczanie zdalne, a w razie czego nauczyciele będą strajkować, że nie wyobrażają sobie pracy kiedy druga fala epidemii jest tuż tuż. Przecież nauczyciele ostatnio kiedy mieli pracować to zawsze strajkowali, i teraz też tak będzie nie oszukujemy się.
Ewy
2 lata temu
Dzieci odizolowali- które łagodnie to przechodzą a Kościoły gdzie sa skupiska starszych osób otwarte .... gdzie logika??
jamci
2 lata temu
Porażka, robią dzieciom krzywdę pod przykrywką pandemii. Zamknąć w domach, z dala od rówieśników, nie uczyć, ogłupić, zaszczepić, kontrolować...
komuszeelyty
2 lata temu
po co komu jakieś lekcje, jak premierem był gostek, który wieczorową maturę za trzecim podejściem w wieku 30 lat zrobił, niejaki Miller z PZPR i SLD?
jaa
2 lata temu
Tytuł wprowadzający przeglądającego portal w błąd: "Koniec e-lekcji i powrót do szkół w czerwcu? To już przesądzone" Pierwsze zdanie artykułu zaprzecza tytułowi: "Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował w poniedziałek, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do nauki w szkołach". Czy ten redaktorzyna nie potrafi już napisać normalnego tytułu do artykułu?
Swojak
2 lata temu
A rozdanie świadectw też będzie zdalne ja bym ministrowi edukacji dla duża dwoje
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić