Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kim Dzong Un wpadł w szał. Dowiedział się, co robią urzędnicy

162

Oficjalne państwowe media Korei Północnej podały, że urzędnicy dopuścili się nadużywania władzy. Miało dochodzić m.in. do licznych aktów korupcji. Doszło już do pierwszych zwolnień ze stanowisk, a Kim Dzong Un zapowiada dalsze konsekwencje.

Wśród urzędników z Korei Północnej miało dojść do licznych przypadków korupcji
Wśród urzędników z Korei Północnej miało dojść do licznych przypadków korupcji (Getty Images)

Artykuł na temat aktów korupcji ukazał się w gazecie "Rodong Sinmun" i magazynie politycznym "Kulloja". To oficjalne media prasowe Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei. Tekst na temat nadużyć wśród urzędników został przedstawiony jako "specjalny".

Korupcja w Korei Północnej. Kim Dzong Un wymierza kary urzędnikom

"NK News" podaje, że w tekście podkreślono, jak bardzo Kim Dzong Un jest przejęty nadużyciami dokonywanymi przez urzędników. Przywódca Korei Północnej ma bezwzględnie karać osoby, które dopuszczają się takich przestępstw, bez względu na ich pozycję społeczną i zajmowane stanowisko.

Zgodnie z "polityczną ewangelią" naszego lidera ci, którzy dopuszczają się czynów naruszających interesy ludu i rządzą ponad narodem, powinni być bezwzględnie karani niezależnie od ich pozycji – "NK News" cytuje treść północnokoreańskiego artykułu.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Kiedy Kim Dzong Un dowiedział się o nadużyciach, miał wpaść w szał. Już wcześniej lider Korei Północnej poruszał temat korupcji, m.in. na spotkaniu Biura Politycznego w lutym 2020 roku. Doszło także do zdegradowania urzędników, którzy rzekomo dopuszczali się – jak cytuje "NK News" – "pijaństwa, rozpusty i łamania obostrzeń związanych z ochroną przed koronawirusem".

W artykule z "Rodong Sinmun" i "Kulloja" wspomniano także o koronawirusie. Kim Dzong Un został pochwalony za wysiłek włożony w zapobieganie pandemii COVID-19 w Korei Północnej. Wciąż utrzymywana jest wersja, że w kraju nie doszło do żadnych przypadków zarażeń koronawirusem.

Świat bez entuzjazmu chwali fakt, że wirus, który nie poddał się nikomu innemu, został pokonany tylko przez KRLD (Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną – przyp. red.) – cytuje artykuł "NK News".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić