o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Koronawirus. Nowe obostrzenia Kim Dzong Una. Wielki dramat w Korei Płn.

94
Podziel się

Władze Korei Północnej nadal zaprzeczają, żeby w kraju doszło do jakichkolwiek przypadków zarażeń koronawirusem. Jednocześnie mieszkańcy muszą stosować się do surowych zasad bezpieczeństwa, które mają zapobiec pandemii. To tragicznie odbija się na ich życiu codziennym.

Koronawirus. Nowe obostrzenia Kim Dzong Una. Wielki dramat w Korei Płn.
Kim Dzong Un, przywódca i dyktator Korei Północnej (Getty Images)
bDXHqqHp

Żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się pandemii COVID-19, władze wprowadziły ograniczenia przemieszczania się. Mieszkańcy nie mogą jeździć do innych regionów – dotyczy to również podróży biznesowych czy w celu zakupu żywności.

Korea Północna – koronawirus. Przez ograniczenia w kraju panuje głód

Według ustaleń NK News w konsekwencji wprowadzonych ograniczeń w kraju pogłębił się problem głodu. Coraz więcej gospodarstw domowych nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb, cierpiąc na chroniczny niedobór żywności.

bDXHqqHr

Władze surowo egzekwują przestrzeganie ograniczania przemieszczania się. Łamanie prawa niejednokrotnie bywa karane śmiercią. Taka sytuacja miała miejsce m.in. przy granicy koreańsko-chińskiej, gdzie zastrzelono mężczyznę, który opuścił swój region w poszukiwaniu żywności.

bDXHqqHx

W najcięższej sytuacji są mieszkańcy obszarów wiejskich. Mimo że obywateli miast również dotknęły konsekwencje ograniczeń podróżowania, mają oni jednak dostęp do sklepów spożywczych czy innych instytucji oferujących żywność.

Zobacz także: Zobacz też: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa
bDXHqqHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
jamci
3 miesiące temu
ciekawe że wszelkie restrykcje wobec Korei dotykają tylko mieszkańców a nie władzy
Umpa
4 miesiące temu
Nie ma powodów do obaw. Sam ich wykończy, pomrą z głodu i nie będzie miał kim rządzić. Chyba że zacznie porywać ludzi...
????....
4 miesiące temu
O głodzie i wyrokach w Korei Północnej czytam od ponad 30 lat, ale arsenał nuklearny rozwija się coraz bardziej, ostatnio poprawiło się życie mieszkańców (potwierdzili nawet polscy dyplomaci w tym kraju), amerykański Google zamknął konto Pani Un Ha, które bardziej interesował świat. Ona pokazała tylko zwykłe życie tego kraju. Co naprawdę dzieje się w tym kraju?
bDXHqqHT
Bizon
4 miesiące temu
Podróże biznesowe?!Widać normalny kraj
LORO
4 miesiące temu
Gdyby usa nie zatruła ( w czasie najazdu ) Korei 75% obszaru państwa nie mieliby problemów żywnościowych.
obywatel
4 miesiące temu
jak daleko do tego że milicja zacznie strzelać do ludzi w polsce ? Tylko patrzeć
Inya
4 miesiące temu
Dlaczego oni się nie zbiorą, zeby obalić władzę, jak Polacy w 1989?
aha
4 miesiące temu
Kim leczy bardzo skutecznie i natychmiastowo przez do miejscowe podanie 9 gram ołowiu.
Piotr
4 miesiące temu
Stany Zjednoczone podstępnie anektowały znaczną część Meksyku, wymordowały także rdzenną ludność ameryki północnej. USA doprowadziło do katastrofy humanitarnej i wzrostu aktywności terrorystycznej w krajach Arabskich, w wyniku amerykańskich interwencji na bliskim wschodzie zginęły miliony ludzi, no i co z tego? Ktoś wyciągnął wobec nich konsekwencje? Świat nie jest czarno-biały, liczą się tylko interesy. Im szybciej to zrozumiesz - tym lepiej dla Ciebie. Donald Trump jest jedynym prezydentem, ktory sprzeciwil sie dominacji Chin i wykradaniu przez ich korporacje rynkow swiatowej gospodarki. Przegral z wlasnymi, skorumpowanymi politykami siedzacymi u nich w kieszeni, ktorzy uzyli wszelkich dostepnych srodkow, aby sie go pozbyc.
Polak
4 miesiące temu
Straszy cały świat a teraz prosi o pomoc !!! Komunizm to śmierć a on jest tego przykładem niech spada na drzewo niech prosi swoich przyjaciół z Chin ...!
panczo
4 miesiące temu
Zakaz przemieszczania się jest już od dawna w Korei
KTOŚ
4 miesiące temu
gdybym rządził Polską też bym kazał rozwijać tech jądrową, tylko socjalizm UE potrzebuje kasy na kiełbasę wyborczą
mol
4 miesiące temu
a u nas to co ? wcale lepiej nie jest a będzie tragicznie !
bDXHqqHL
yfiy
4 miesiące temu
Wkrótce pod rządami Bideta USA dorówna do Korei.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić