o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Głód w Korei Północnej. Kim Dzong Un zapowiada kary dla mieszkańców

158
Podziel się

Korea Północna wprowadza nowe zasady. Każdy, kto się do nich nie dostosuje, będzie musiał liczyć się z surową karą. To reakcja na kryzys gospodarczy, jaki ma miejsce w kraju w konsekwencji pandemii COVID-19.

Głód w Korei Północnej. Kim Dzong Un zapowiada kary dla mieszkańców
Kim Dzong Un (YouTube.com)
bDnTkugl

Nowe rozporządzenie zostało wydane przez Komitet Centralny Partii Robotniczej Korei Północnej. Jak podaje Radio Free Asia, ma ono przeciwdziałać kryzysowi żywnościowemu, który coraz dotkliwej daje się we znaki mieszkańcom państwa.

Komitet Centralny nakazał mieszkańcom aktywnie uczestniczyć w rozwiązaniu naszego tegorocznego kryzysu żywnościowego – przekazał anonimowy urzędnik w rozmowie z portalem Radio Free Asia.
bDnTkugn

Korea Północna. Kim Dzong Un wprowadza w kraju nowe zasady

Kryzys żywnościowy został wywołany przez pandemię COVID-19. Z obawy przed wystąpieniem koronawirusa, Kim Dzong Un nakazał zamknąć granice kraju. W dodatku każda miejscowość czy region, w którym pojawi się podejrzenie zarażenia, natychmiast są izolowane, co odbija się negatywnie na lokalnej gospodarce.

Zobacz także: Zobacz też: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych

Władze Korei Północnej podkreślają, że wojna z głodem jest równoznaczna z ochroną całego systemu socjalistycznego. Ostrzegają także, że na osoby, które nie posłuchają rozkazu i dopuszczą się marnowania żywności, czekają wysokie kary i represje.

bDnTkugt
Podkreślają, że walka nie tylko rozwiąże problem tego, co będziemy jeść, ale jest też kwestią ochrony systemu socjalistycznego. Ostrzegają również, że zaostrzą represje i kary za wszelkie działania związane z marnowaniem żywności – wyjaśnił anonimowy informator portalu Radio Free Asia.

Ukarane zostaną nie tylko osoby wyrzucające wciąż zdatną do jedzenia żywność. Represje dotkną także tych, którzy potajemnie przetwarzają zboże na alkohol. W tym celu utworzono specjalną grupę zadaniową, tropiącą podobne przypadki złamania prawa.

Komitet Centralny ostrzega również przed surową karą dla tych, którzy marnują żywność, potajemnie pędząc ze zbóż alkohol i pijąc towarzysko – wyjaśnia informator (Radio Free Asia).
bDnTkugO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(158)
Btre
3 tyg. temu
Bez komentarza...naprawde swiat na to patrzy i nic nie robi?
TakiUstroj
3 tyg. temu
Czyli bohatersko walczy z problemami których by nie było gdyby nie jego dyktatura... Niedługo w naszym kraju jak tak dalej pójdzie będziemy mieli podobnie...
Kola
3 tyg. temu
od kiedy zywność marnuje się w kraju gdzie jest głód, to jest nadinterpretacja ideologiczna. Tam gdzie jest komuna zawsze pojawia się problem nr 1 -wyzywienie spoleczeństwa.
bDnTkugP
Prorok
3 tyg. temu
Patezcie co nas czeka, jeżeli nadal będziemy siedzieć cicho. To samo dzieje się w Europie, tylko w innej formie. Tam rozstrzeliwują, tutaj ludzie "popełniają samobójstwa", albo znikają bez śladu. KRLD jest po prostu swojego rodzaju pionierem. Okazuje się, że tylko kobiety i kibole mają jeszcze odwagę w tym kraju.
tester
3 tyg. temu
Przecież niedawno pisaliście, że on nie żyje. Stek bzdur - na dobrą sprawę to niczego nie wiadomo o Korei z powodu izolacji tego kraju. Zajmijcie się Polską.
Najnowsze komentarze (158)
Karol
2 tyg. temu
Ten tłuścioszek chyba nie cierpi z powodu głodu. Myślę że kiedyś ten biedny naród rozprawi się ze swoimi oprawcami !
qucio
2 tyg. temu
gdyby mieli jakieś sensowne bogactwa naturalne, to już dawno USA wprowadziłyby tam demokrację
edo
2 tyg. temu
widać sam wszystko zjadł
sdff
2 tyg. temu
nie przez covid tylko przez suszę, powodzie i inne kataklizmy przepadły im tysiące hektarów plonów.
ziom
2 tyg. temu
kim musi użyć swojego autorytetu i prawie boskich zdolności i przepędzi koronawirusa ... a tak poważnie to największym zagrożeniem dla ludności korei pł. jest Kim i jego rodzina
afrykaner
2 tyg. temu
zanim umrą z głodu niech wystrzelą wszystkie rakiety na hamerykę.
Duszniki
2 tyg. temu
Głoduja od urodzenia a ten apel to chyba do Europejczyków. Jak ktoś kto głoduje całe życie mógłby marnotrawić jedzenie.
You
2 tyg. temu
Co mają marnować skoro nie mają co jeść.
bDnTkugH
Olo
2 tyg. temu
Ci z głodu umrą, a amerykański prosiak sankcje na nich nakłada
Ytre
2 tyg. temu
Idziemy w tym samym kierunku
wodniaa
2 tyg. temu
Kto to pisze? Ani tam nie ma systemu socjalistycznego ani partii robotniczej. Jest ich własny, oryginalny system Dżucze i Partia Pracy
Nick
2 tyg. temu
@kolektor, jeszcze dwa miesiace i bedzie to samo u nas. Mieszkam w Stanach....
ads
2 tyg. temu
Powinni inwestować w hydroponikę zamiast w głowice jądrowe. Hydroponika pozwala na niewielkim obszarze, nawet niezdatnym do upraw, uzyskiwać w sposób ciągły dość bogate plony. Skoro mają rakiety balistyczne, to powinni mieć kogoś do oddelegowania nad badania w tym kierunku. Jeżeli chodzi o brakujące zasoby to i tak je szmuglują przez granicę, więc jakoś by sobie poradzili.
KIL
2 tyg. temu
Okruszek ze stołu spadnie, to ścięcie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić