o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Rolnik szukający żony w kłopocie. Młode kobiety uciekają ze wsi

8
Podziel się

Ponad 100 tys. - o tylu więcej młodych jest mężczyzn niż młodych kobiet na wsi. Najgorzej jest w gminie Jastarnia. W grupie od 20. do 29. roku życia mężczyzn jest o połowę więcej niż kobiet.

Rolnik szukający żony w kłopocie. Młode kobiety uciekają ze wsi
Rolnik szukający żony w kłopocie. Młode kobiety uciekają ze wsi (East News)
bDYMqSnF

- Gdzie są te kobiety?! - krzyczy jeden z uczestników programu "Chłopaki do wzięcia" w materiałach promocyjnych kolejnej edycji. Jak od lat przekonują twórcy dokumentu, to obraz z małych wsi i miasteczek.

Bohaterowie "w poszukiwaniach tej jedynej" odwiedzają dyskoteki, organizują ogniska, a nawet korzystają z portali randkowych i biur matrymonialnych". Odpowiedź na pytanie jednego z bohaterów, czyli gdzie są kobiety, jest całkiem prosta. Już dawno wyjechały ze wsi.

Zobacz także: Edyta Górniak o wizycie w patriotycznej stacji. "Zaskoczyło mnie, że moje 'gay community' tego nie zrozumiało"

bDYMqSnH

Stąd też w wielu małych gminach, na obszarach wiejskich, na kilku wolnych kawalerów może przypadać zero wolnych pań. Co zresztą też zauważył - na własnej skórze - jeden z uczestników dokumentu. Potwierdzają to dane. Na polskiej wsi - w grupie wiekowej od 20 do 34 lat - jest o 100 tys. więcej mężczyzn niż kobiet.

Demograficznie stanowi to poważny problem. Dysproporcje te nie sprzyjają, mówiąc wprost, zakładaniu rodzin.

bDYMqSnN

Poza miastami jest o 107 tys. więcej młodych mężczyzn niż kobiet (od 20 do 34 roku życia). Tu warto podkreślić - młodych, bo łącznie kobiet w Polsce jest więcej niż mężczyzn. Jak czytamy w money.pl w 10 województwach w kraju (we wszystkich grupach wiekowych) to kobiet na wsi jest więcej niż mężczyzn. W pozostałej szóstce to mężczyzn jest więcej niż kobiet.

bDYMqSnO

Jednak patrząc na rzecz z większego dystansu, można zauważyć, że nie ma jednak województwa, w którym mężczyzn (we wszystkich grupach wiekowych) byłoby więcej niż kobiet w mieście.

Największa dysproporcja pod względem płci jest w gminie Jastarnia. Na każdych 100 mężczyzn w gminie przypada zaledwie 79 kobiet. W grupie od 20. do 29. roku życia mężczyzn jest nawet o połowę więcej niż kobiet.

bDYMqSnP

Jak wynika z analizy money.pl, miejscowości, w których jest 90 lub mniej kobiet na 100 mężczyzn w całej Polsce jest dokładnie 14. Są też miejsca, które w tę stronę zmierzają. I tak w miejscowości Niemcza wskaźnik feminizacji jeszcze dwie dekady temu wynosił 108. Dziś wynosi 98. A to oznacza, że liczba kobiet znacznie zmalała w ciągu niespełna dwudziestu lat.

bDYMqSnQ

Są jednak też gminy, w których to liczba kobiet znacznie przewyższa liczbę mężczyzn. I tak w mieście Sośnicowice jest w tej chwili 127 kobiet na 100 mężczyzn (w sumie to 800 mężczyzn i ponad tysiąc kobiet).

To oczywiście tylko statystyka i zabawa danymi. Mieszkasz w miejscowości, w której nie ma kobiet? Lub może mieszkasz w miejscowości, w której nie ma mężczyzn? Napisz nam o tym miejscu, o sobie. A informacje wyślij za pośrednictwem formularza DziejesieWP.

{:external}

bDYMqSoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
:)
3 miesiące temu
Chłopaki ze wsi są FAJNI!!!! Trzeba tylko ubrać i ostrzyc. Są nauczeni pracy szacunku i zaufania.
:)
3 miesiące temu
Mieszkam na Wsi jestem z miasta dojeżdżam do pracy. Praca zdalna może uratować sytuację.
Nikt
6 miesięcy temu
Moja babcia mama dzień zaczynały od 4 godz napalic w piecu na ciepłą wodę w bojlerze która jest potrzebna do mycia dojarek sprzętu udojowego ja w tym czasie oprzatam obore godz 5 uduj do 7 wygnanie krów na pastwisko 2 godz sprawdzanie ogrodzenia elektrycznego dla krowek w tym czasie mama musi wyprać ubrania ugotować wysłać rodzeństwo do szkoły i w pole w południe to zganianie krówek do udoju wieczorem tak samo kładziemy się o 22 drugiej gdy się pomyje sprzęt udojowy i fajnie się śpi no czasami trzeba krówek pilnować jak się ciekawie po nocach wtedy w ogóle nie śpię i tak przez lato a w zimie jest robota ciągła w oborze po krowy stoją nie pasą się trzeba kormic dawać jeść kiedyś jeszcze wodę wiadrami nosić teraz są poidełka i między czasie drzewo się tnie na opał i konserwuje maszyny i naprawia to zima na wiosnę zasiewy itd zero świat urlopu wakacji i teraz proszę mi powiedzieć która chętna do takiej pracy już niema takich kobiet lepiej w mieście idziesz o 6 do pracy 16jestes w domu nic cię nie obchodzi niczym się nie martwię że Krówka choruje że maszyny się psują niemavza co naprawić masz to gdzieś teraz to już bym też nie zaczynał pracy w rolnictwie tylko sentyment do ziemi i kochane zwierzaki mnie trzymają robiłem za młodu u niemieckiego rolnika mniej się na robiłem niż u siebie i kasa była większa więc mam porownanie
bDYMqSoj
Dany
10 miesięcy temu
Teraz zostają już tylko duże gospodarstwa i wszyscy goniąc za pracą ciągną do miast. Nie koniecznie dużych, na wsi się mieszka a do miasta dojeżdża. Wynajmowanie stancji zżera zarobki,modzi jak się żenią biorą kredyty kupują mieszkania budują domy. Cześ ludzi ucieka z miast kupuje działkę na wsi buduję dom, chcą spokojnego życia.
rol1959
10 miesięcy temu
Praca na wsi jest ciężka dużo pracy fizycznej,ogromna ilośc obowiązków ustawowych,kontrole ARiMR, BDO,do tego niska opłacalność produkcji i coraz większe koszty. Inflacja spowodowana przez obecną władzę sprawiła ,że otrzymywane przez rolników dopłaty do hektara są faktycznie dużo niższe niż sześć czy osiem lat temu,a koszty maszyn, części zamiennych,srodków ochrony roślin coraz wyższe! Dlatego Kobiety mające zawsze więcej pracy bo jeszcze dom opieka nad dziećmi wolą iść do pracy w miastach lub zagranicą niż męczyć się w gospodarstwach! Będzie to złe dla gospodarki kraju odpowidzialny za to jest Pis.
Lublin
10 miesięcy temu
Zapraszam do mnie, młody kawaler z własnym mieszkaniem w centrum
Pompa
10 miesięcy temu
Biedne te kobiety😇
Kolia
10 miesięcy temu
W czym problem. Teraz należy być modnym, więc pan z panem za rączkę i dalej, do przodu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić