Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Korea Północna straszy żołnierzy. Zaostrzają dyscyplinę

25

Władze Korei Północnej zapowiadają zaostrzenie dyscypliny wśród żołnierzy. To ma być bezpośrednie następstwo słów Kim Dzong Una, który narzekał na "falę dewiacji" w wojsku i polityce.

Korea Północna straszy żołnierzy. Zaostrzają dyscyplinę
Korea Północna straszy swoich żołnierzy

Armia Korei Północnej jest na celowniku tamtejszych władz. Kim Dzong Un miał określić czerwiec jako miesiąc ustanowienia dyscypliny w wojsku, dlatego rozesłano nowe wytyczne do biur politycznych jednostek wojskowych.

Bez względu na to, jak dobrze jesteśmy przygotowani do prowadzenia operacji [wojskowych], jednostki o złej dyscyplinie nie są lepsze niż stado owiec bez pasterza i przegrywają każdą bitwę na wojnie - podkreślono w rezolucji.

Kim Dzong Un niedawno narzekał na "falę dewiacji w wojsku i polityce". Rezolucja na temat wzmocnienia dyscypliny wśród żołnierzy ma być reakcją m.in. na narzekania Najwyższego Przywódcy w trakcie Centralnego Komitetu Wojskowego 23 maja.

Władze Korei Północnej straszą swoich żołnierzy

Wśród przykładowych wykroczeń przeciwko dyscyplinie wojskowej wymieniono "picie alkoholu, bójki, dezercję i przypadkowe strzelaniny". Motywacją do utrzymywania porządku ma być wprowadzenie zbiorowej odpowiedzialności za incydenty, tzn. dowódcy wojskowi i polityczni będą odpowiadali za przewinienia swoich podwładnych.

Każdy zaangażowany w niewłaściwe zachowanie będzie pociągany do odpowiedzialności prawnej, np. wysłany do obozu pracy przymusowej - ostrzega dokument rozesłany do dowódców.

Kim Dzong Un straszy żołnierzy przed rozpoczęciem letnich sesji szkoleniowych. Północnokoreańskie źródło wyjaśnia, że przywódca najprawdopodobniej chce armii zwartej i gotowej do szkoleń, które rozpoczną się w lipcu, a skończą w połowie października.

Najwyższy Przywódca podjął decyzję o zaostrzeniu dyscypliny po tym, jak zauważył żołnierzy noszących mundury w nieuporządkowany sposób podczas inspekcji jednostek wojskowych stacjonujących w prowincji Hwanghae Północne w dniu 12 czerwca - wyjawiło źródło gazecie "Daily NK".
Zobacz także: Zobacz też: Najazd turystów na Hel. Niemal wszyscy zapomnieli już o pandemii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić