Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Północna. Zniknięcie Kim Dzong Una. Wiedzą, co się z nim dzieje. Nowe fakty

111

Miejsce pobytu i stan zdrowia Kim Dzong Una wciąż nie są znane międzynarodowej opinii publicznej. W koreańskich mediach pojawiły się nowe odniesienia odnośnie losu lidera Korei Północnej.

Korea Północna. Zniknięcie Kim Dzong Una. Wiedzą, co się z nim dzieje. Nowe fakty
(Getty Images, Bloomberg)

Portal "Daily NK" przekazał informację, że Kim Dzong Un przeszedł operację serca. Doniesienia zostały potwierdzone przez telewizję CNN, powołującą się na doniesienia amerykańskiego wywiadu. Dodano także, że lider Korei Północnej jest w stanie krytycznym.

Do ustaleń CNN sceptycznie odnosił się Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych publicznie wyraził opinię, że wiadomość o chorobie Kim Dzong Una to jedynie fake news stacji oraz życzył liderowi Korei Północnej zdrowia. Zapewnił też o dobrych relacjach, jakie łączą oba państwa.

Te doniesienia były błędne. Sądzę, że opierały się na starych dokumentach - stwierdził w czwartek Trump.

Gdzie przebywa Kim Dzong Un, lider Korei Północnej?

Nowe informacje na temat lidera Korei Północnej przekazał południowokoreański portal "Ichannela". Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy Kim Dzong Un miał opuścić Pjongjang prywatnym pociągiem i udać się do nadmorskiego kurortu Wonsan. Zdecydował się na ten krok po tym, jak osoby z jego otoczenia zaczęły chorować na COVID-19.

Ustalenia "Ichannela" potwierdzili dziennikarze japońskiej gazety "Sansei". Przedstawili wersję, że Kim Dzong Un opuścił Pjongjang, ponieważ w mieście zaczął rozprzestrzeniać się koronawirus.

* Z powodu rzekomego złego stanu zdrowia Kim Dzong Una pojawiły się spekulacje, kto przejmie po nim władzę w kraju.* Wśród najbardziej prawdopodobnych kandydatów są wymieniani jego młodsza siostra Kim Jo Dzong oraz Ch'oe Ryong Hae, uważany za jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju. Jest on wicemarszałkiem Koreańskiej Armii Ludowej oraz przewodniczącym Prezydium Najwyższego Zgromadzenia Ludowego.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić