Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Południowa ustępuje po groźbach Korei Północnej

45

Rząd Korei Południowej zgodził się na żądania Korei Północnej. To reakcja na groźbę Kim Dzong Una. Zapowiedział, że jeśli południowy sąsiad nie zaprzestanie prowadzić przeciw jego państwu kampanii propagandowej, nastąpi zerwanie ich relacji.

Korea Północna zagroziła, że zerwie stosunki z Koreą Południową
Korea Północna zagroziła, że zerwie stosunki z Koreą Południową (Getty Images)

Korea Południowa prowadziła kampanię propagandową wymierzoną w północnego sąsiada. Jak podaje "Yonhap News Agency", została ona zorganizowana przez organizację Fighters for Free Korea, która zrzesza uciekinierów z Korei Północnej.

Uciekinierzy z Korei Północnej wysyłali balony z ulotkami o treści wymierzonej w rząd Kim Dzong Una. Wypuszczali je w mieście Paju w Korei Południowej, znajdującym się na granicy obu krajów.

Korea Południowa ustępuje po groźbach Korei Północnej

Akcja organizacji Fighters for Free Korea wywołała niezadowolenie Kim Dzong Una. Rząd Korei Północnej zagroził, że jeśli Seul nie zakończy wysyłania ulotek, zerwą umowę o redukcji napięcia wojskowego. Oświadczenie w tej sprawie wydała Kim Jo Dzong, młodsza siostra Kim Dzong Una, która nadzoruje relacje między państwami.

Władze Korei Południowej zdecydowały się na ustąpienie Korei Północnej. Członkowie Fighters for Free Korea zostali wezwani do zakończenia wysyłania balonów z ulotkami. Miało to miejsce zaledwie kilka godzin po wydaniu oświadczenia przez Kim Jo Dzong. Seul zobowiązał się również do przestrzegania wszelkich porozumień między państwami.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić