Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Korea Południowa ustępuje po groźbach Korei Północnej

19
Podziel się

Rząd Korei Południowej zgodził się na żądania Korei Północnej. To reakcja na groźbę Kim Dzong Una. Zapowiedział, że jeśli południowy sąsiad nie zaprzestanie prowadzić przeciw jego państwu kampanii propagandowej, nastąpi zerwanie ich relacji.

Korea Północna zagroziła, że zerwie stosunki z Koreą Południową
Korea Północna zagroziła, że zerwie stosunki z Koreą Południową (Getty Images)
bEUksvAR

Korea Południowa prowadziła kampanię propagandową wymierzoną w północnego sąsiada. Jak podaje "Yonhap News Agency", została ona zorganizowana przez organizację Fighters for Free Korea, która zrzesza uciekinierów z Korei Północnej.

Uciekinierzy z Korei Północnej wysyłali balony z ulotkami o treści wymierzonej w rząd Kim Dzong Una. Wypuszczali je w mieście Paju w Korei Południowej, znajdującym się na granicy obu krajów.

bEUksvAT

Korea Południowa ustępuje po groźbach Korei Północnej

Akcja organizacji Fighters for Free Korea wywołała niezadowolenie Kim Dzong Una. Rząd Korei Północnej zagroził, że jeśli Seul nie zakończy wysyłania ulotek, zerwą umowę o redukcji napięcia wojskowego. Oświadczenie w tej sprawie wydała Kim Jo Dzong, młodsza siostra Kim Dzong Una, która nadzoruje relacje między państwami.

Władze Korei Południowej zdecydowały się na ustąpienie Korei Północnej. Członkowie Fighters for Free Korea zostali wezwani do zakończenia wysyłania balonów z ulotkami. Miało to miejsce zaledwie kilka godzin po wydaniu oświadczenia przez Kim Jo Dzong. Seul zobowiązał się również do przestrzegania wszelkich porozumień między państwami.

bEUksvAZ
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUksvBu
KOMENTARZE
(19)
fred
rok temu
Jak można uprawiać wrogą propagandę i udawać się na rozmowy o poprawie stosunków miedzy krajami , Pan Un ma rację trochę powagi w Azji to również obowiązuje .
gggddd
rok temu
to naprawdę żałosne że ludzie wierzą w te głupoty. Korea Kima jest jak Polska w czasach PRL Wszyscy korumpują, kombinują i handlują żeby przeżyć , często typowym barterem. wielu też pracuje w ChRL i to nie za miskę ryżu
Polak
rok temu
Bo koronawirusa to ściema.
bEUksvBv
Peter
rok temu
najlepiej niech polecznosc odetnie sie calkowicie od nich jak moi przyjaciele gdy stracilem prace :)wtedy zaczna byc kreatywni
spam
rok temu
dziwię się ,że w dzisiejszych czasach można tak gnębić ludzi??? A oglądając filmy "amerykańskie "gdzie jedna osoba wygrywa "wojnę" nie może sobie poradzić????
Jaaa
rok temu
Ale jakich grozbach kto komu groził najpierw
PIS
rok temu
Kim Dzong Un chce rządzić dożywotnie jak w Rosji Putin a w Polsce PO.
habor
rok temu
Aby do zjednoczenia bratnich narodów doszło, a w końcu dojść musi, najpierw trzeba deamerykanizować Półwysep Koreański! Czyli przegonić stamtąd Jankesa! Bowiem póki Jankes okupuję Koreę Płd. do żadnego zjednoczenia obydwu krajów nigdy nie dopuści!
Polacy
rok temu
Powinni się uczyć od koreanczykow. Bylem tam i nigdy nie widziałem tylu usmiechnietych ludzi, nie to co w Polsce.
ha ha ha
rok temu
już Ukraina wierzyła w porozumienia....
Arek
rok temu
Koree dawno by się zjednoczyły, gdyby USA w tym nie przeszkadzało
Papay
rok temu
Pokojowo nigdy nie dojdzie do połączenia obu Korei!
ziutek
rok temu
ak czytam te komentarze to śmieszy mnie że polak na wszystkim się zna czemu nie komentujecie o amerykańskiej demokracji
bEUksvBn
aab
rok temu
przecież on nie żyje to jak ? kto kłamie ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić