Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Korea Południowa zaprzecza, że Kim Dzong Un przeszedł operację

182

Mimo powrotu Kim Dzong Una trwają spekulacje odnośnie przyczyn jego nieobecności. Międzynarodowa opinia publiczna usiłuje ustalić, co się działo z liderem Korei Północnej przez ostatnie kilkadziesiąt dni. Władze Korei Południowej dementują jedną z popularnych wersji zdarzeń.

Nieobecność Kim Dzong Una miała wynikać z problemów zdrowotnych
Nieobecność Kim Dzong Una miała wynikać z problemów zdrowotnych (Getty Images)

Informację na temat stanu zdrowia Kim Dzong Una opublikował "Yonhap". Serwis informacyjny powołał się na anonimowego informatora, który pracuje jako urzędnik wyższego szczebla w pałacu prezydenta Korei Południowej.

Kim Dzong Un nie miał operacji? Korea Południowa dementuje

Wygląd Kim Dzong Una jest szczegółowo analizowany. Wątpliwości wzbudził m.in. ślad na ręce lidera Korei Północnej czy jego sposób chodzenia. Jak podaje "NK News" Kim zdecydował się na przemieszczanie wózkiem golfowym, z którego wcześniej korzystał po rzekomej operacji nogi.

Informator "Yonhap" zaprzecza, aby Kim Dzong Un był niedawno operowany. Nie odniósł się jednak do śladu na ręce lidera Korei Północnej, lecz do jego sposobu chodzenia. Jak twierdzi, rząd Korei Południowej dysponuje dowodami na to, że żaden zabieg nie miał miejsca, jednak szczegóły muszą na razie pozostać tajne.

Były doniesienia i spekulacje, że przewodniczący Kim przeszedł operację, odnoszące się do pewnych różnic w jego chodzie. Mamy powody, by sądzić, że nie było operacji, ale nie możemy ujawniać szczegółów – cytuje anonimowego informatora "The Straits Times".

Zobacz także: Zobacz też: Kim Jo Dzong. Cały świat patrzy na nią. To ona miałaby przejąć władzę w Korei Północnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić