aktualizacja 

Koronawirus. 91-latka pierwsza na świecie przyjęła drugą dawkę szczepionki

52

Margaret Keenan była pierwszą osobą w Wielkiej Brytanii, która otrzymała szczepionkę na koronawirusa. Teraz 91-latka przyjęła drugą dawkę preparatu od koncernu Pfizer/BioNTech. Nikt inny na świecie jeszcze się na to nie zdecydował.

Koronawirus. 91-latka pierwsza na świecie przyjęła drugą dawkę szczepionki
Margaret Keenan przyjmuje szczepionkę na koronawirusa (Getty Images)

Jak podaje Sky News, Margaret Keenan przyjęła drugą dawkę szczepionki na COVID-19 we wtorek 29 grudnia. Miało to miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim w Coventry w środkowej Anglii.

Koronawirus. 91-letnia Brytyjka przyjęła drugą dawkę szczepionki

Trzy tygodnie wcześniej Margaret Keenan została zaszczepiona po raz pierwszy. Zgodnie z danymi brytyjskiego Departamentu Zdrowia między 8 do 20 grudnia w ślady 91-latki poszło już 616 933 osób. Z kolei premier Boris Johnson podał, że do 24 grudnia ta liczba wzrosła już do niespełna 800 tysięcy.

Margaret Keenan nazwała możliwość przyjęcia pierwszej dawki szczepionki na koronawirusa "przywilejem". 91-latka nie kryje radości, że teraz może bez obaw spędzać czas z rodziną. Przez większość 2020 roku ich kontakty były ograniczone ze strachu przed zarażeniem COVID-19.

To najlepszy prezent urodzinowy, jakiego mogłabym sobie życzyć. Dzięki temu mogę spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ przez większość 2020 roku byłam samotna – powiedziała Margaret Keenan (Sky News).

Dzięki przyjęciu drugiej dawki szczepionki na koronawirusa Margaret Keenan osiągnie maksymalną odporność. 91-latka będzie mogła już na dobre zapomnieć o strachu przed COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na COVID-19 w Polsce. Tak wyglądały pierwsze szczepienia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić