Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus a ciąża. Zatrważające wyniki badań

1

Najnowsze obserwacje zespołu z hiszpańskiej fundacji naukowej La Caixa są bardzo niepokojące. Szczególnie dla kobiet w ciąży. Wszystko wskazuje bowiem na to, że właśnie u nich przebieg zakażenia koronawirusem może być bardzo groźny.

Koronawirus a ciąża. Zatrważające wyniki badań
Niepokojące wieści dla ciężarnych (Pixabay)

Fundacja La Caixa dzieli się wynikami swoich analiz. Na ich podstawie można wywnioskować, że kobiety ciężarne chore na COVID-19 mają o 2-6 razy większe ryzyko trafienia na oddział intensywnej terapii niż inne kobiety w wieku płodnym.

Prawdopodobieństwo, że kobieta ciężarna będzie musiała korzystać z respiratora jest aż trzykrotnie wyższe w porównaniu do innych kobiet w tym samym przedziale wiekowym - przekazała Clara Menendez.

To jednak nie wszystko. "El Mundo" donosi, że zakażenie koronawirusem sprawia, że kobiety w ciąży w większym stopniu są narażone na osłabienie systemu odpornościowego i na infekcje. Koronawirus może też zakłócać krzepnięcie krwi.

Czytaj także:

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 170 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 81 respiratorów. 98 341 osób przebywa w kwarantannie, a 8 070 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 48 593 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić