Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Wraca lockdown. Izrael zdecydował się na to jako pierwszy kraj świata

21

Izrael jest pierwszym krajem na świecie, który zdecydował się wprowadzić drugi lockdown. Zaostrzone przepisy będą tam obowiązywać od piątku.

Koronawirus. Wraca lockdown. Izrael zdecydował się na to jako pierwszy kraj świata
Izraelczyków czeka drugi lockdown (Pixabay)

W piątek w Izraelu padł dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Odnotowano tam 4013 nowych przypadków. W sobotę natomiast poinformowano o 2715 kolejnych infekcjach. W sumie od początku pandemii w tym kraju zanotowano 153 759 zakażeń. Na COVID-19 zmarło 1108 osób.

W związku z wrastającą liczbą zakażeń władze Izraela postanowiły wprowadzić drugi lockdown. Zacznie się on w piątek. Ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa podczas świąt Izraelczyków.

Wiadomo już, jakie restrykcje będą obowiązywać. Każdy będzie mógł poruszać się wyłącznie w rejonie swojego domu - w promieniu 500 metrów. Co istotne, nie dotyczy to dojazdu do pracy.

Koronawirus. Co oznacza drugi lockdown w Izraelu?

Ograniczeń w Izraelu będzie mnóstwo. Zamknięte zostaną szkoły, centra handlowe, restauracje, a także hotele. Nadal funkcjonować będą natomiast supermarkety i apteki.

Jeżeli chodzi o administrację publiczną, to w tym przypadku zmniejszona zostanie liczba osób pracujących stacjonarnie. Urzędy, a także prywatne firmy zostaną zamknięte dla inwestorów.

W zamkniętych pomieszczeniach będzie mogło spotykać się jednocześnie tylko 10 osób. Na zewnątrz natomiast będą dopuszczone zgromadzenia do maksymalnie 20 osób.

Przypomnijmy, że pierwsze ograniczenia w Izraelu zostały wprowadzone w kwietniu. Właśnie wówczas w tym kraju pojawił się koronawirus. Dzięki obostrzeniom liczba zakażeń zmalała. Zniesienie lockdownu doprowadziło natomiast do kolejnego wzrostu zachorowań na COVID-19.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski odpowiada na zarzuty lekarzy. "Reprezentuję interes pacjenta"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić