o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus był w Europie już w grudniu. Stanowisko WHO

194
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyznała, że informacja o tym, że koronawirus pojawił się już w grudniu we Francji, "nie była zaskoczeniem". WHO wezwało inne kraje, by też prowadziły badania i próbowały ustalić, kiedy pojawił się u nich koronawirus.

Z francuskich raportów wynika, że koronawirus pojawił się we Francji już w grudniu 2019 roku. Rzecznik WHO wzywa kraje do badania pierwszych przypadków zachorowań.
Z francuskich raportów wynika, że koronawirus pojawił się we Francji już w grudniu 2019 roku. Rzecznik WHO wzywa kraje do badania pierwszych przypadków zachorowań. (Getty Images)
bDyQuead

Nie przypuszczano, że choroba, którą później zidentyfikowano jako COVID-19, tak szybko rozprzestrzeni się na kraje Europy. Chiny po raz pierwszy zgłosiły ją do WHO 31 grudnia 2019 roku. W styczniu odnotowano już pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Europie. Okazuje się jednak, że zakażenie mogło rozprzestrzenić się poza Chiny już w grudniu.

WHO wzywa do badania pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem

Rzecznik WHO Christian Lindmeier podczas konferencji ONZ w Genewie przyznał, że to "rzuca całkowicie nowe światło" na tę sprawę. Mówca odniósł się do francuskich raportów, dzięki którym można "lepiej zrozumieć potencjalne drogi COVID-19". Dodał również, że u osób, które wcześniej przeszły chorobę, infekcja może pojawić się ponownie.

bDyQueaf

Pracownicy francuskiego szpitala ponownie przetestowali stare próbki od pacjentów z zapaleniem płuc. Odkryto, że 27 grudnia leczono mężczyznę, który miał koronawirusa - prawie miesiąc przed potwierdzeniem przez francuski rząd pierwszych przypadków. Lindmeier zachęcił inne kraje do przebadania próbek, które pochodziły od pacjentów, u których stwierdzono zapalenie płuc. Jego zdaniem to "dałoby światu wyraźniejszy obraz" choroby.

Dla rzecznika WHO równie ważna jest kwestia pochodzenia koronawirusa. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo twierdzi, że jego kraj ma "dowody", że wirus pochodzi z laboratorium w Wuhan w Chinach, ale według WHO jest pochodzenia zwierzęcego.

bDyQueal

Zobacz także: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyQueaG
KOMENTARZE
(194)
Heniek
9 miesięcy temu
W CHINACH WIRUS BYŁ JUZ W PAZDZIERNIKU.PRZE WHO I KOMUNISTYCZNE CHINY SWIAT STRACIL MOŻLIWOŚĆ WYGASZENIA EPIDEMII. PROPONUJE NOWA NAZWĘ DLA WIRUSA WIRUS KOMUSZY marks19
lem.
9 miesięcy temu
Jeśli ci, co przeszli chorobę, mogą zachorować powtórnie, to żadna szczepionka nie zagwarantuje odporności. I mamy problem.
konfucjusz
9 miesięcy temu
Już nie długo WHO udowodni,że Chińczycy zarazili się od Europejczyków.
bDyQueaH
Mkk0045
9 miesięcy temu
Ja pod koniec grudnia też miałam niby zapalenie oskrzeli. Ale zdecydowanie nie było takie jak zawsze. Miałam taką duszność, że nie mogłam złapać powietrza. 2 tyg. Na antybiotyku i słaba reakcja, gdzie zawsze po 3-4 dniach była poprawa. I do tego 2 wziewy żeby móc oddychać swobodnie przez kilka h. Do dziś odczuwam skutki szybkiego męczenia się nawet przy dłuższych wypowiedziach, i szmery w oskrzelach. Pracuję w aptece, więc wszystko mogłam zlapac. Teraz nawet się nie dowiem
TOm
9 miesięcy temu
Kraje o wzorcowej demokracji zajmowały się wówczas praworządnością w Polsce i LGBT. Co innego potrafią pseudodemokraci.
Najnowsze komentarze (194)
Anicka
8 miesięcy temu
Ja też w grudniu chorowałam ciężko.Miałam wysoką gorączkę 39 i ponad oraz duszności.Leżałam bo nie miałam siły.Ponadto kaszel oraz silny ból gardła a potem silne zapalenie zatok i spojówek.Chorowałam dwa tygodnie.Byłam badana lecz lekarz nie zaordynował mi antybiotyku twierdząc podłoże wirusowe.Potem kasłałam ponad miesiąc.Do dziś jestem osłabiona i nie mam siły a maseczki tylko nasilały objawy duszności.Po maseczce wyskakują mi bolace krosty na twarzy i afty w ustach.
Joka
8 miesięcy temu
Przeciez chiny żarły nietoperze i inne świństwa od wieków. I nagle taka pandemia Dziwne i weźmy pod uwagę że oni zawsze kłamali o tym co się dzieje w Państwie Środka
JaGa
8 miesięcy temu
Z poniższych wypowiedzi można wyciągnąć wniosek, że koronawirus był u nas już w epoce kamienia łupanego. Za wcześnie na takie wnioski i inne teorie spiskowe.
1122
8 miesięcy temu
Ja go miałam w lutym 2020 duszność bez goraczki. Zażywałam nimesil,Co 6 godz.ok . Po czym znów duszność. Dostałam szybki antybiotyk było ok. Ale kaszel męczył mnie 6 tygodni. Teraz jest ok ciekawe jak długo, jestem astmatykiem.
Einsztain
8 miesięcy temu
Ja byłem chory na to swinstwo już w grudniu ale 2018, a może to były ten stary koronowirus, w styczni.ulutym 2020 też. Coś mi się wydaje, że jest on mutacja szczepionek na grypę. W wuhan też zmutowal. Cząstki nanotechnologii są podatne na zmiany zewn. Czynnikow, w wuhan badają takie cząstki i je tworza, np. Studnie kwantowe. Ich cechty zaleza Od czynników zewnętrznych, np. od przyspieszenia pOla elmag, biologicznych struktur. zmienia się struktura i właściwości cząstek nanotechnol. Też. wirusy mają rozmiary tzw. nano i moga mutowac, nawet potem, gdy zmienia sie wlasciwosci zewnetrzntch, a nawet wlasciwosci zmiany predkosci ziemi, a sa takie. nie wiem czy ktoś ten wpis rozumie.
Koff
8 miesięcy temu
Ja już miałem covid 19 w grudniu dokładnie 7 i 3 tygodnie chory byłem test na przeciwciała poywierdzony
sagittarius
9 miesięcy temu
nie będę oryginalny: na początku lutego (zwolnienie lekarskie miałem od 11.02)miałem podobne objawy do prezentowanych przez innych internautów. Nieco wcześniej i nieco później (nawrót choroby)chorowała moja żona. Oboje po pracy do domu wracamy warszawską SKM-ką (mieszkamy w dzielnicy Wawer)- wprawdzie nie tą linią, która jedzie z lotniska Okęcie, ale ludzie z Wawra, Falenicy i Otwocka wracając przesiadają się na inne linie, podobnie jak my, gdy wracamy samolotem z zagranicznych wakacji. Mógł więc zarazić nas ktoś wracający z Chin, Włoch czy innych krajów, gdzie panowała już zaraza.
j-23
9 miesięcy temu
"12 marca dr Robert Redfield, szef CDC (Centers for Disease Control and Prevention) – centralnego organu USA koordynującego walkę z wirusem, powiedział, że w ubiegłym roku niektórych pacjentów, którzy mieli umrzeć na grypę, źle zdiagnozowano. Dopiero po ekshumacjach i ponownym przebadaniu okazało się, że to ofiary Covid-19. Redfield wskazał wrzesień 2019 r. jako prawdopodobny początek epidemii, lecz nie podał szczegółów."
bDyQueaz
Wkurzona
9 miesięcy temu
Jestem niemalże pewna że w połowie lutego go przechodziłam ...duszności trwały 3 tyg a gorączką blisko 40 stopni 5 dni. Nic nie pomagało jedynie inhalacje na chwilę ... Mój Tato 2 tyg wcześniej wylądował na intensywnej terapii z podobnymi objawami jak ja więc to chyba nie przypadek 🤔
Zażenowana
9 miesięcy temu
Skoro WHO już nie jest już - i słusznie - finansowane przez największego dotychczas sponsora - USA, trzeba teraz, ratując swój budżet (WHO), udowodnić założoną od innego sponsora, Chin, tę bardzo śmiałą tezę, że Chiny jednak nie są źródłem zarazy. Za dwa tygodnie dowiemy się od sponsorowanego w ramach "konferencji" medyka, że choroba wyszła z bazaru w Puszczykowie albo Sochaczewie... Wystarczy sowicie wspomóc grantem (to eufemizm - czytaj kopertą)...
Einstein
9 miesięcy temu
Koronowirusa to cząstki ale i fale. Ma rozmiary ok. 100 nanometrow. rozsiewa falami też. psychoze, a cząstki zarażają. Dualizm fizyki kwantowej.
Lukasz
9 miesięcy temu
Ja po koronowirusie dochodzilem do siebie jakie 2 miesiące. Serce na wysokich obrotach.
rerx
9 miesięcy temu
Zamknac cale WHO i tych zlodzieji tam pracujacych. Psydupasy Chinczykow. Wykonczyc chinczykow i wywalioc ich z Polski
Olo1
9 miesięcy temu
Zaraz się okaże że 1410 rok był przełomowy i Polacy wygrali pod Grunwaldem dzięki zarażeniu Niemców korona wirusem :-)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić