Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Minister podał termin

695
Podziel się:

Dariusz Piontkowski poruszył temat powrót polskich uczniów do szkół. Minister edukacji przyznał, że zastanawia się nad taką ewentualnością oraz podał najbardziej prawdopodobny termin.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?
Kiedy uczniowie wrócą do szkół? (Getty Images)

Minister udzielił wyjaśnień w trakcie audycji "Sygnały dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia. Dariusz Piontkowski odniósł się do decyzji o ponownym otworzeniu żłobków i przedszkoli. Mimo że rząd wyraził zgodę na uruchomienie placówek, w gestii samorządów pozostaje, czy zdecydują się na taki ruch.

Polityk skrytykował samorządowców, którzy odmówili otwarcia żłobków i przedszkoli. Ich decyzję nazwał "niepoważną" oraz zarzucił, że w ten sposób utrudniają rodzicom powrót do pracy.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister edukacji podał prawdopodobny termin

Według ustaleń Wirtualnej Polski uczniowie klas 1-3 prawdopodobnie wrócą do szkół w ostatnim miesiącu roku szkolnego. Dariusz Piontkowski przyznał, że rozważa również udzielenie zezwolenia na powrót podopiecznym ze starszych klas.

Zobacz także: Zobacz też: Matura 2020. Minister edukacji narodowej zdradza szczegóły egzaminów

Różne warianty rozważamy, trudno teraz powiedzieć jak to będzie wyglądało. Za dwa, trzy tygodniu będziemy mieć więcej danych i będzie można podjąć decyzję. Być może w końcu maja zdecydujemy się na otwarcie opieki także w klasach młodszych 1-3 – cytuje polityka Wirtualna Polska.

Minister zaznaczył, że decyzja jeszcze nie została podjęta. Jednak ze względu na ustabilizowanie się sytuacji w kraju pozostaje dobrej myśli.

Nie widać wzrostu zakażeń każdego dnia. Liczba chorych też jest niewielka, szpitale nie są przepełnione. Polska na tle innych krajów europejskich ma zdecydowanie mniejszy zakres epidemii – przyznał Piontkowski w audycji "Sygnały dnia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić