Wróć na
Kamil Karnowski
|

Odkryto nowe skutki koronawirusa. Są gorsze niż zniszczone płuca

420
Podziel się

Naukowcy alarmują, że choroba wywołana koronawiruem SARS-Co-V-2 może powodować dużo gorsze skutki dla zdrowia niż zniszczone płuca. Dotąd uważano, że to najgorsze, co spotyka wyleczonych pacjentów.

Koronawirus. Odkryto nowe skutki zarażenia
Koronawirus. Odkryto nowe skutki zarażenia (Detroit Hospital)
bCYVANyt

Nową teorię o koronawirusie potwierdzają zarówno chińscy, włoscy jak i amerykańscy lekarze. W każdym z tych krajów zauważono łącznie u kilkudziesięciu osób wyleczonych z choroby COVID-19 niepokojące zmiany w organizmach.

Choroba COVID-19 w skrajnych przypadkach może prowadzić do obrzęku mózgu. Te z kolei często powodują tworzenie się krwiaków, krwawienie wewnątrzczaszkowe, a także zanik niektórych komórek mózgowych.

U jednego z pacjentów skutki obrzęku mózgu były bardzo poważne. Mężczyzna stracił umiejętność mówienia - donoszą lekarze ze szpitala na Florydzie.

bCYVANyv

Włosi również zauważyli, że koronawirus może atakować nie tylko płuca zarażonych. Z tego powodu w jednym ze szpitali w Lombardii utworzono oddział zwany jako "NeuroCovid". Ma on przyjmować właśnie chorych na COVID-19, u których wirus wywołał problemy neurologiczne.

Wcześniej donoszono o tym, że wyleczeni z COVID-19 mogą mieć problemy z płucami. W wielu przypadkach mówiono o nieodwracalnych zmianach

Niestety, po uszkodzeniach tego stopnia, gojenie się płuc może zająć dużo czasu. U około 2-4 proc. pacjentów z COVID-19 uszkodzenie jest nieodwracalne i płuca ulegną później innym chorobom - informował niedawno Keith Mortman z oddziału torakochirurgii w szpitalu uniwersyteckim George’a Washingtona.

Zobacz także: Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

bCYVANyB

Koronawirus. Możliwe skutki choroby COVID-19

  • Choroba układu oddechowego
  • Kaszel
  • Gorączka
  • Zapalenie płuc
  • Obrzęk mózgu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCYVANyW
KOMENTARZE
(420)
Tommy LJ
6 miesięcy temu
Patrząc na to co się dzieje na świecie wniosek jest jeden. Wszyscy się tym zarazimy, prędzej czy później. Wszelkie środki ochrony to tylko odwlekanie tego w czasie. Niektórzy nazwet nie poczują, ze są nosicielami, inni niestety adios
cotobedzie
6 miesięcy temu
Za chwile okaże się, że wszyscy którzy byli zarażeni i wyzdrowieli umrą w przeciągu kilku miesięcy lub najbliższych lat w wyniku poważnych i nieodwracalnych powikłań... Depopulacja się rozpoczeła...
Anna43
6 miesięcy temu
To kiedy się przyzna to ugrupowanie, ze do największego zamachu na ludzkość, czy czekają, aż zacznie ludzkość błagać i stanie się niewolnictwo, wyzysk i tyrania. Bo jak na ten moment, mamy najdoskonalszą broń biologiczną... jest jeszcze ktoś w stanie wierzyć w nietoperza, czy tam pancernika...
bCYVANyX
Adam
6 miesięcy temu
Ten Virus zdycha dopiero przy 60C .W naturze taka odpornosc nie byla mu potrzebna wiec jest to dzielo czlowieka
olqa1290
6 miesięcy temu
Moim zdaniem to jest 3 wojna światowa.
Najnowsze komentarze (420)
SAS
6 miesięcy temu
Mam tylko nadzieję ,że szybko koronawirus dopadnie "kurdupla". Wręcz nie mogę się tego doczekać.
dsaads2
6 miesięcy temu
Media klamią, scieki sorosa
yyyyu
6 miesięcy temu
Mózgożerczy wirus :) Straszenie diabłem wyszło z mody.
oooooo
6 miesięcy temu
czyli wykończy nas na całego
gosc
6 miesięcy temu
przestancie straszyc ludzi !
Nie plećcie
6 miesięcy temu
jak jest niedotlenienie mózgu, bo po nadkażeniu śluzówki jest ostre zapalenie płuc, to i mózg obumiera. I jest to normalna kolej rzeczy.
Jerzy
6 miesięcy temu
Straszcie jeszcze więcej, to na pewno pomoże.
logika
6 miesięcy temu
nie warto bic piany na darmo- mamy wirusa i brak perspektywy na szczepionke poza uspakajaniem ludzi ze bedzie na pewno- na podobnego wirusa AIDS 30 lat bylo za malo aby szczepionke opracowac- czyli skonczy sie epidemia jak ludzi nieodpornych zabraknie- smutne ale bez wyjscia-miejmy tylko nadzieje ze nie zmutuje w forme na ktora nadal bedziemy bardzo podatni
bCYVANyP
TED
6 miesięcy temu
Ten wirus powoduje nieodwracalne zmiany neurologiczne,ale to jest najmniejszy problem.Prawdziwym problemem są zmiany osobowościowe,jak donosicielstwo,brak zdolności logicznego myślenia,po prostu brak zdrowego rozsądku!!!!
kkk
6 miesięcy temu
to zbrodnia biologiczna dokonana na czlowieku.
Antoni
6 miesięcy temu
Ale wirusa ktoś wymyślił. Ciekawe czy to przypadek czy wynik wieloletniej pracy wybitnych biologów od wojny biologicznej? Kiedyś wyjdzie na jaw. Jeśli miałby powstać sam to można uwierzyć, że człowiek też powstał jako mutacja związków aminokwasów, amoniaku, tlenu i wody.
CNNNC
6 miesięcy temu
Od 5 G mozg sie gotuje . Tam gdzie jest 5 G , tam jest korona , tam ludzie choruja. W panstwie na I. 5G jest zabronione
JUT
6 miesięcy temu
Za kilka miesięcy odczujemy skutki zarażenia covidem.
PrawdaKiedys
6 miesięcy temu
Przestancie juz straszyc ludzi tymi bredniami !!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić