o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Nowe doniesienia amerykańskiego wywiadu. Koronawirus efektem wypadku w chińskim laboratorium

187
Podziel się

Dyrektor Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych w najnowszym raporcie wskazuje na to, że koronawirus najprawdopodobniej nie został wytworzony przez człowieka. Istnieją coraz mocniejsze podejrzenia, że był on efektem wypadku w chińskim laboratorium.

Nowe doniesienia amerykańskiego wywiadu. Koronawirus efektem wypadku w chińskim laboratorium
(Getty Images)
bDmXOQdh

Koronawirus powstał w laboratorium? Amerykańska agencja wywiadowcza sugeruje w najnowszym raporcie, że koronawirus "nie został stworzony przez człowieka lub genetycznie zmodyfikowany", ale twierdzi, że nadal bada koncepcję, że pandemia mogła być wynikiem wypadku w chińskim laboratorium.

Wspólnota wywiadu zgadza się z powszechnym konsensusem naukowców, że wirus wywołujący Covid-19 nie został stworzony przez człowieka lub zmodyfikowany genetycznie - głosi komunikat wywiadu.

bDmXOQdj

Associated Press zwraca uwagę, że ośrodek koordynujący pracę wszystkich amerykańskich służb wywiadowczych wydał ten komunikat w okresie, w którym prezydent Donald Trump i jego obóz propagują tezę, że nowy wirus został stworzony w chińskich laboratoriach.

Koronawirus na świecie. USA oskarżają Chiny

W ostatnich dniach administracja Donalda Trumpa zaostrzyła swoją politykę wobec Chin. Oskarżyli geopolitycznego przeciwnika i istotnego partnera handlowego o niepodjęcie działań na tyle szybko, aby zaalarmować świat o wybuchu epidemii lub powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Amerykańscy urzędnicy powiedzieli, że chiński rząd powinien ponieść surowe konsekwencje finansowe.

Na początku kwietnia telewizja ABC podała, że wywiad USA już w listopadzie ubiegłego roku ostrzegał w raporcie, że wirus z okolic chińskiego miasta Wuhan stanowi zagrożenie dla ludzi. Narodowe Centrum Wywiadu Medycznego (NCMI) sporządziło w listopadzie raport, w którym ostrzegało, że wirus może mieć katastrofalne skutki - twierdzi ABC, powołując się na źródło w siłach zbrojnych USA. Dokument ten miał głosić, że wirus może zagrażać amerykańskim żołnierzom w Azji.

bDmXOQdp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDmXOQdK
KOMENTARZE
(187)
sds
7 miesięcy temu
Czyli hameryka zataiła informację i nie ostrzegła świata
antywirus
7 miesięcy temu
Wszyscy wiedzieli o wirusie w listopadzie, więc nie ma kogo oskarżyć, albo trzeba wszystkich. Nikt nie śpieszył się z izolacją chorych, więc może oskarżcie wirusa, niech płaci.
pic na wodę
7 miesięcy temu
" Wspólnota wywiadu " - to dopiero jest kuriozum służb specjalnych. No chyba, że tłumacza.
bDmXOQdL
Simon
7 miesięcy temu
Badają czyli znowu kłamliwy tytuł artykułu.
HeBo
7 miesięcy temu
To takie samo tłumaczenie jak to że w pentagon udeżył samolot, A Bin Laden istniał naprawdę. Skoro byli w stanie okłamac nas w sprawie WTC to sa w stanie kłamac i teraz.
Najnowsze komentarze (187)
Zbyszek
7 miesięcy temu
Donalda chcieli sklonować a wyszedł koronawirus.
EcceHomo
7 miesięcy temu
A JA WAM MÓWIĘ ŻE TO MGŁA...
Hej
7 miesięcy temu
Who niech zlikwiduje te laboratoria ktore tworza bakterie i wirusy .A oni strasza nas szczepionkami.Jaka jest w koncu rola WHO?
Milio
7 miesięcy temu
Dziwnym jest fakt ze virus pojawił się wraz z żołnierzami amerykańskimi w Wuhan...przynajmniej tak tłumaczą to Chińczycy
ASDERT MUZIK
7 miesięcy temu
issrahell nie kazał go podrzucić 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 1 . ten kondonwirus to sciema aby ograniczyć swobody obywatelskie 😲😲2 . odbyły się w wu han wojskowe igrzyska olimpijskie gdzie byli amerykanie 👽👻👾3 . czy ktoś wierzy usa & issrahell .......
ASDERT MUZIK
7 miesięcy temu
1 . ten kondonwirus to sciema aby ograniczyć swobody obywatelskie 2 . odbyły się w wu han wojskowe igrzyska olimpijskie gdzie byli amerykanie 3 . czy ktoś wierzy usa & issrahell .. ... .. 😱😱😱
ASDERT MUZIK
7 miesięcy temu
1 . ten kondonwirus to sciema aby ograniczyć swobody obywatelskie 2 . odbyły się w wu han wojskowe igrzyska olimpijskie gdzie byli amerykanie 3 . czy ktoś wierzy usa & issrahell .......
kolodziej
7 miesięcy temu
jakby mial wierzyc ameryce to by boso w zime chodzil... tak jak to ich ladowanie na ksiezycu...buaaahahaha....byli... ale w studio filmowym...
bDmXOQdD
Staszek
7 miesięcy temu
Niech ich luj strzeli.
axel
7 miesięcy temu
Ciekawe jest to, że prawie wszystkie wielkie światowe epidemie rodziły się w Chinach/Azji, także wtedy, gdy jeszcze żadnego laboratorium ani USA nie było.
nieplujcie
7 miesięcy temu
Przywrócić spluwaczki. Wszędzie plują, wszędzie ślina. W ślinie najwięcej koronawirusów. Ratujmy się przed śliną z wirusami. W krajach w których zlikwidowano spluwaczki mamy wirusa!
Racjonalista
7 miesięcy temu
"Koronawirus efektem wypadku......" wywiadu Stanów Zjednoczonych!
sziłka
7 miesięcy temu
Komu przeszkadzal Układ Warszawski?
574
7 miesięcy temu
Gdzie są węże,nietoperze,łuskowce z wirusem ? Wczoraj przeczytałem informację,że prawdopodobnie ileś lat wcześniej(możliwe,że w 1997r) w mieście Wuhan zaczęła się epidemia grypy.Przypadek? Dlaczego w listopadzie i grudniu 2019r nie dopuszczono lekarzy z innych państw do Wuhan? Pytanie ,przed listopadem 2019r ,był w rabolatorium kwirus, tak albo nie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić