Robert Czykiel| 

Koronawirus. Epidemia w ośrodku dla dzieci w Polsce. Coraz więcej zakażonych

15

Ośrodek w Piszkowicach to kolejne ognisko koronawirusa. Zakażenie potwierdzono już u 31 osób, a w tym gronie są także dzieci.

Koronawirus. Epidemia w ośrodku dla dzieci w Polsce. Coraz więcej zakażonych
Ośrodek w Piszkowicach stał się ogniskiem koronawirusa (Pixabay)

W Piszkowicach (woj. dolnośląskie) działa Zakład Leczniczo-Opiekuńczy, który jest prowadzony przez siostry zakonne. Z ośrodka korzystają głównie dzieci. Niestety, to miejsce stało się kolejnym ogniskiem koronawirusa.

Koronawirus w ośrodku dla niepełnosprawnych dzieci

Pierwsze informacje o epidemii w ośrodku pojawiły się na początku sierpnia. Wtedy pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało pięć sióstr zakonnych. Z tego powodu przebadano pozostałych pracowników personelu, a także podopiecznych.

Liczba zakażonych osób cały czas rośnie. W tej chwili koronawirusa ma 31 osób. To nie tylko personel, ale także dzieci. Wszyscy zostali poddani kwarantannie. Ośrodek jednak normalnie funkcjonuje.

Zobacz także: Rodzice boją się posłać dzieci do szkoły. "Nie ma co stwarzać psychozy"

Jak doszło do tego, że pojawił się tam koronawirus? "Fakt" informuje, że mógł go rozsiać proboszcz parafii Jana Chrzciciela w Piszkowicach. Duchowny otrzymał pozytywny wynik testu, a sanepid twierdzi, że mógł być zakażony już 19 lipca. Nieświadomy tego przez dwa tygodnie normalnie pracował i m.in. prowadził msze święte.

Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach zajmuje się dziećmi z głębokimi i umiarkowanymi upośledzeniami. W placówce łącznie jest 45 podopiecznych. Na szczęście zakażone dzieci łagodnie przechodzą koronawirusa.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić