o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus. Godziny dla seniorów wracają. Co to oznacza?

32
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, która odbyła się w sobotę 10 października, zapowiedział powrót godzin dla seniorów. Od kiedy będą obowiązywać? W jakich godzinach będzie można robić zakupy?

Koronawirus. Godziny dla seniorów wracają. Co to oznacza?
Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów (Getty Images, Beata Zawrzel)
bDTpYpsR

Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów

Od soboty 10 października cała Polska znalazła się w strefie żółtej lub czerwonej. Oznacza to przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, także na zewnątrz. Na konferencji premiera poinformowano też o dodatkowych obostrzeniach. Wrócą m.in. godziny dla seniorów.

bDTpYpsT

Godziny dla seniorów. Od kiedy będą obowiązywały?

Godziny dla seniora będą obowiązywały od czwartku 15 października. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zakupy w placówkach handlowych w godzinach 10:00-12:00 będą mogły wykonywać tylko osoby starsze, po 60. roku życia.

Godziny dla seniorów. Co to oznacza?

Przywrócenie godzin dla seniorów oznacza, że pozostali kupujący, czyli osoby młodsze, codziennie przez 2 godziny nie będą mogły zrobić zakupów. Godziny dla seniorów będą obowiązywały w sklepach od 10:00 do 12:00. Osoby starsze będą mogły jednak robić zakupy przez cały dzień, niemniej w tych godzinach w sklepach nie będzie nikogo w młodszym wieku.

bDTpYpsZ

Godziny dla seniorów. Po co zostają wprowadzone?

Osoby starsze są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19. Dlatego też, aby zmniejszyć wśród nich ryzyko zakażenia koronawirusem, rząd wprowadza od 15 października godziny dla seniorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTpYptu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
kat
6 miesięcy temu
Czyli w godz. 10:00 - 12:00 w sklepach będą pustki. Przed 10:00 i po 12:00 ludzie będą się tłoczyć w sklepach. Emeryci i tak chodzą jak chcą. Tak było w marcu
mark
6 miesięcy temu
porażka , poprzednio się to nie sprawdziło i znowu to wprowadzają
Eda
6 miesięcy temu
Powinni tylko w tych godzinach móc robić zakupy
bDTpYptv
misiek
6 miesięcy temu
genialny pomysł, wszystkich starszych ludzi z podwyższonym ryzykiem zachorowania skumulować w jednym miejscu i czasie
12345
6 miesięcy temu
Czyli emerytów poza tymi godzinami do sklepów nie wpuszczą.
Najnowsze komentarze (32)
45latpozawale
5 miesięcy temu
Guzik prawda. Piszecie że są najbardziej narażeni, a co z chorymi przewlekle, którzy mogą chodzić, a nie spełniają wieku. Najbardziej narażeni są ludzie bez względu na wiek z chorobami serca, po chemioterapii itp. czyli z obniżoną odpornością. Dla mnie to jest kupowanie głosów starszych wyborców nic więcej. Skłócenie społeczeństwa zawsze jest na rękę władzy.
Robert
5 miesięcy temu
Dzisiaj ja jako 55 emeryt w związku z narządem ruchu(poruszam się przy chodziku) zostałem wyproszony ze sklepu społem. Uważam że jest to dyskryminacja osób niepełnosprawnych.Nie poszedłem tam pochodzić.Chciałem chleb kupić.
Emerytka
6 miesięcy temu
Stare powiedzenie „ POMÓŻ SOBIE SAM” państwo Ci nie pomoże 🙈🙈🙈 pomagają za nasze podatki sobie 😭😭😭😭
mila
6 miesięcy temu
Jawna dyskryminacja. To sprzeczne z konstytucją. Mogliby prędzej dla niepełnosprawnych zrobić. To młody niepełnosprawny np. nie wejdzie ale 60 letnia Grażynka w pełni sił już tak. Żenada
Anna
6 miesięcy temu
a mnie wkurza jak takie wielodzietnie 500+ snuja się po sklepach całymi dniami z bachorami przenoszącymi koronkę...- powinni wam wyznaczyć jakie godziny i basta..
Aga
6 miesięcy temu
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Seniorzy mogą robić zakupy cały dzień, a od 10.00 do 12.00 maja ten luksus, że sklep jest tylko i wyłącznie dla nich. Być może prościej byłoby napisać:" osoby przed 60 rokiem życia nie mogą wejść do sklepu między 10.00a 12.00
lisek
6 miesięcy temu
A czy osoby, które zajmują się seniorami, robią im zakupy mogą w godzinach dla seniorów te zakupy im zrobić?
Helena
6 miesięcy temu
Skandal, segregacja i dyskryminacja! Mam 61 lat, jeszcze pracuję zawodowo, sporo jeżdżę rowerem, zimą na nartach, nie wyglądam i nie czuję się starszą panią, tylko kobietą dojrzałą!
bDTpYptn
Ulcia89
6 miesięcy temu
Dlaczego senior wchodzi do sklepu po godzinie seniorów?
Ulcia89
6 miesięcy temu
Dlaczego senior wchodzi do sklepu po godzinie seniorów?
A2020
6 miesięcy temu
To jest bez sensu gdyż najwięcej seniorów chodzi wtedy kiedy chodzą osoby młodsze a niektóre osoby starsze chodzą do sklepu kilka razy dziennie .I wcale nie chodzą w tych godzinach co są dla 60+ i w tym czasie nie mam tych osób . Najwięcej jest między 7 a 9 i chodź gdy jest najwięcej ludzi. Po co te obostrzenia .
WkurzonaMatka
6 miesięcy temu
Jak mnie to wkurza! Jestem mamą dwójki małych dzieci, które wstają koło 8:00, zanim zjedzą i je ogarnę wychodzę koło 10:00 na spacer/małe zakupy, po to aby o 12:00 wrócić, położyć je spać i ugotować obiad. Seniorzy i tak to mają w dupie i łażą codziennie o każdej porze po plasterek szyneczki do Dubielaka. Jak już tak bardzo chcą to niech dadzą im od 7:00 do 9:00, dla mnie jest to mega utrudnienie!
Kiki
6 miesięcy temu
To jest ograniczenie mojej wolnosci ja zawsze wlasnke robie w tych godzinach!!
Olecha
6 miesięcy temu
Godziny dla seniorów są bezzasadne.Mój wnuczek o godz 11 robił zakupy a teraz nie ma możliwości aby pomógł.zaznaczam że choruje poważnie.Wszyscy znajomi z mojego otoczenia są niezadowoleni.Ludzie starsi wstają wcześnie i robią zakupy od samego rana.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić