o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus. Godziny dla seniorów wracają. Co to oznacza?

30
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, która odbyła się w sobotę 10 października, zapowiedział powrót godzin dla seniorów. Od kiedy będą obowiązywać? W jakich godzinach będzie można robić zakupy?

Koronawirus. Godziny dla seniorów wracają. Co to oznacza?
Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów (Getty Images, Beata Zawrzel)
bDfNOmqJ

Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów

Od soboty 10 października cała Polska znalazła się w strefie żółtej lub czerwonej. Oznacza to przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, także na zewnątrz. Na konferencji premiera poinformowano też o dodatkowych obostrzeniach. Wrócą m.in. godziny dla seniorów.

Godziny dla seniorów. Od kiedy będą obowiązywały?

Godziny dla seniora będą obowiązywały od czwartku 15 października. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zakupy w placówkach handlowych w godzinach 10:00-12:00 będą mogły wykonywać tylko osoby starsze, po 60. roku życia.

bDfNOmqL

Godziny dla seniorów. Co to oznacza?

Przywrócenie godzin dla seniorów oznacza, że pozostali kupujący, czyli osoby młodsze, codziennie przez 2 godziny nie będą mogły zrobić zakupów. Godziny dla seniorów będą obowiązywały w sklepach od 10:00 do 12:00. Osoby starsze będą mogły jednak robić zakupy przez cały dzień, niemniej w tych godzinach w sklepach nie będzie nikogo w młodszym wieku.

Godziny dla seniorów. Po co zostają wprowadzone?

Osoby starsze są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19. Dlatego też, aby zmniejszyć wśród nich ryzyko zakażenia koronawirusem, rząd wprowadza od 15 października godziny dla seniorów.

bDfNOmrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
kat
2 tyg. temu
Czyli w godz. 10:00 - 12:00 w sklepach będą pustki. Przed 10:00 i po 12:00 ludzie będą się tłoczyć w sklepach. Emeryci i tak chodzą jak chcą. Tak było w marcu
mark
2 tyg. temu
porażka , poprzednio się to nie sprawdziło i znowu to wprowadzają
Eda
2 tyg. temu
Powinni tylko w tych godzinach móc robić zakupy
bDfNOmrn
misiek
2 tyg. temu
genialny pomysł, wszystkich starszych ludzi z podwyższonym ryzykiem zachorowania skumulować w jednym miejscu i czasie
12345
2 tyg. temu
Czyli emerytów poza tymi godzinami do sklepów nie wpuszczą.
Najnowsze komentarze (30)
mila
1 tyg. temu
Jawna dyskryminacja. To sprzeczne z konstytucją. Mogliby prędzej dla niepełnosprawnych zrobić. To młody niepełnosprawny np. nie wejdzie ale 60 letnia Grażynka w pełni sił już tak. Żenada
Anna
1 tyg. temu
a mnie wkurza jak takie wielodzietnie 500+ snuja się po sklepach całymi dniami z bachorami przenoszącymi koronkę...- powinni wam wyznaczyć jakie godziny i basta..
Aga
1 tyg. temu
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Seniorzy mogą robić zakupy cały dzień, a od 10.00 do 12.00 maja ten luksus, że sklep jest tylko i wyłącznie dla nich. Być może prościej byłoby napisać:" osoby przed 60 rokiem życia nie mogą wejść do sklepu między 10.00a 12.00
lisek
1 tyg. temu
A czy osoby, które zajmują się seniorami, robią im zakupy mogą w godzinach dla seniorów te zakupy im zrobić?
Helena
1 tyg. temu
Skandal, segregacja i dyskryminacja! Mam 61 lat, jeszcze pracuję zawodowo, sporo jeżdżę rowerem, zimą na nartach, nie wyglądam i nie czuję się starszą panią, tylko kobietą dojrzałą!
Ulcia89
1 tyg. temu
Dlaczego senior wchodzi do sklepu po godzinie seniorów?
Ulcia89
1 tyg. temu
Dlaczego senior wchodzi do sklepu po godzinie seniorów?
A2020
1 tyg. temu
To jest bez sensu gdyż najwięcej seniorów chodzi wtedy kiedy chodzą osoby młodsze a niektóre osoby starsze chodzą do sklepu kilka razy dziennie .I wcale nie chodzą w tych godzinach co są dla 60+ i w tym czasie nie mam tych osób . Najwięcej jest między 7 a 9 i chodź gdy jest najwięcej ludzi. Po co te obostrzenia .
bDfNOmrf
WkurzonaMatka
2 tyg. temu
Jak mnie to wkurza! Jestem mamą dwójki małych dzieci, które wstają koło 8:00, zanim zjedzą i je ogarnę wychodzę koło 10:00 na spacer/małe zakupy, po to aby o 12:00 wrócić, położyć je spać i ugotować obiad. Seniorzy i tak to mają w dupie i łażą codziennie o każdej porze po plasterek szyneczki do Dubielaka. Jak już tak bardzo chcą to niech dadzą im od 7:00 do 9:00, dla mnie jest to mega utrudnienie!
Kiki
2 tyg. temu
To jest ograniczenie mojej wolnosci ja zawsze wlasnke robie w tych godzinach!!
Olecha
2 tyg. temu
Godziny dla seniorów są bezzasadne.Mój wnuczek o godz 11 robił zakupy a teraz nie ma możliwości aby pomógł.zaznaczam że choruje poważnie.Wszyscy znajomi z mojego otoczenia są niezadowoleni.Ludzie starsi wstają wcześnie i robią zakupy od samego rana.
Sukcess
2 tyg. temu
U mnie na osiedlu to od 10-12 nie ma wcale seniorów. Po 12 dziadygi z torbami idą aż huczy, i nie ma żadnej kary za złamanie godzin dla seniorów (o ile jakaś jest). A jak jakiś młodzik sobie wejdzie o 12 do sklepu to od razu mandat. To jak to w końcu jest? PO CO SĄ TE GODZINY? PO CO SKORO DZIADKI CHODZĄ DO SKLEPU KIEDY CHCĄ?
LOVE18.PL
2 tyg. temu
❤️❤️Śliczna 18-letnia licealistka ma dość samotności! Masz ochotę się poznać? Zapraszam do kontaktu na stronie powyżej⬆️
dot
2 tyg. temu
ta ustawa to najwieksza bzdura ze wszystkich mozliwych sama mam po 60tce ale pracuje i zakupy robie po poludniu odgorne narzucanie godzin to juz zdecydowana przesada niech rzad sie zajmie dostepnoscia testow i odpowiedniego leczenia
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić