Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus. Godziny dla seniorów wracają. Co to oznacza?

58

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, która odbyła się w sobotę 10 października, zapowiedział powrót godzin dla seniorów. Od kiedy będą obowiązywać? W jakich godzinach będzie można robić zakupy?

Koronawirus. Godziny dla seniorów wracają. Co to oznacza?
Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów (Getty Images, Beata Zawrzel)

Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów

Od soboty 10 października cała Polska znalazła się w strefie żółtej lub czerwonej. Oznacza to przede wszystkim obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, także na zewnątrz. Na konferencji premiera poinformowano też o dodatkowych obostrzeniach. Wrócą m.in. godziny dla seniorów.

Godziny dla seniorów. Od kiedy będą obowiązywały?

Godziny dla seniora będą obowiązywały od czwartku 15 października. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zakupy w placówkach handlowych w godzinach 10:00-12:00 będą mogły wykonywać tylko osoby starsze, po 60. roku życia.

Godziny dla seniorów. Co to oznacza?

Przywrócenie godzin dla seniorów oznacza, że pozostali kupujący, czyli osoby młodsze, codziennie przez 2 godziny nie będą mogły zrobić zakupów. Godziny dla seniorów będą obowiązywały w sklepach od 10:00 do 12:00. Osoby starsze będą mogły jednak robić zakupy przez cały dzień, niemniej w tych godzinach w sklepach nie będzie nikogo w młodszym wieku.

Godziny dla seniorów. Po co zostają wprowadzone?

Osoby starsze są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19. Dlatego też, aby zmniejszyć wśród nich ryzyko zakażenia koronawirusem, rząd wprowadza od 15 października godziny dla seniorów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić