Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus. Ile za pogrzeb zakażonego? Koszty szokują

71

W przypadku pochówków osób zakażonych koronawirusem grabarze muszą wykonać szereg specjalnych procedur. To oczywiście wiąże się nie tylko z dodatkowym wysiłkiem pracowników domów pogrzebowych, ale i niemałymi opłatami.

Koronawirus. Ile za pogrzeb zakażonego? Koszty szokują
"Opłaty covidowe" podczas pogrzebów. Ile wynoszą? (Getty Images)

Dodatkowe koszty są niemałe i mocno uderzają w budżety zmarłych. - Jest to przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić. Doliczono nam 114 zł za worek na ciało. MPUK wyliczyło usługę dodatkową, m.in. dezynfekcję auta po transporcie osoby zmarłej na COVID-19. To 1180 zł - donosi rodzina mieszkańca Warszawy, cytowana przez wiadomosci.wp.pl.

Przejazd karawanu z ciałem zmarłego na cmentarz kosztuje teraz prawie... 800 złotych. Łącznie koszty pogrzebu osoby zakażonej są wręcz gigantyczne. Wszystko za sprawą dodatkowych opłat, które przekraczają 1000 złotych.

Koronawirus. "Covidowe koszty" pogrzebu

Miejskie Przedsiębiorstw Usług Komunalnych w Warszawie nie kryje, że ze względu na koronawirusa musiało podnieść koszty pogrzebu. Na prośbę WP wymieniono, ile konkretnie wynoszą "covidowe koszty pogrzebu".

  • 520 zł - czynności zabezpieczające w przypadku choroby zakaźnej (kombinezony ochronne, maseczki, rękawice, przyłbice dla pracowników, taśmy zabezpieczające)
  • 650 zł - dezynfekcja i ozonowanie karawanu oraz utylizacja odzieży ochronnej

Razem ujęte zostały w rachunku rodziny jako koszty "dezynfekcji karawanu". Spółka wyjaśnia, że opłata za zabezpieczenie ciała zmarłego składa się z dwóch pozycji:

  • 45 zł - 2 worki foliowe z suwakiem na zwłoki
  • 69 zł - worek duży na trumnę

Czytaj także: Gigantyczne zmiany! Matura i egzamin ósmoklasisty 2021 po nowemu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić