Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Koronawirus. Ilu domowników może zachorować? Szokujące wyniki

3

Amerykańscy naukowcy sprawdzili, jakie jest ryzyko zachorowania na COVID-19 wśród domowników, gdy jedna osoba już choruje. Wyniki są zaskakujące.

Koronawirus. Ilu domowników może zachorować? Szokujące wyniki
Koronawirus. Wyniki badań amerykańskich naukowców szokują (Pixabay)

Koronawirus. Połowa domowników może zachorować w ciągu kilku dni

Badania przeprowadzono w gospodarstwach, w których jedna osoba była zakażona koronawirusem. Naukowcy sprawdzili, ilu domowników też zachoruje i kogo najłatwiej zarazić.

Jakie wyniki uzyskali amerykańscy naukowcy, badający rozprzestrzenianie się koronawirusa? W badaniu, na które powołuje się "Wprost", wzięło udział 191 osób z zakażeniem koronawirusem, które zostało potwierdzone laboratoryjnie w Nashville, Tennessee i Marshfield w stanie Wisconsin od kwietnia 2020 oraz ich współlokatorzy, członkowie rodziny, z którymi mieszkają. Co ważne 101 zakażonych nie wykazywało początkowo objawów.

Obserwacje trwały 7 dni. Jak się okazało, u mniej niż połowy członków gospodarstwa domowego pojawiły się objawy w momencie wykrycia infekcji. Wiele osób nie zgłosiło ich wcale.

Jak wynika z amerykańskich badań, koronawirusem rzadziej zarażały się dzieci. Zakażenie wykryto tylko u 20 dzieci, ale już u 82 dorosłych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić