Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|
aktualizacja

Praca zdalna w polskich urzędach. Zmiany już za miesiąc

14
Podziel się:

W przyszłym miesiącu w administracji publicznej ma zostać wprowadzona praca zdalna. Urzędnicy będą pracować z domu. Decyzje o tym, kto jednak będzie musiał przyjść do pracy, podejmą szefowie urzędów.

Praca zdalna w polskich urzędach. Zmiany już za miesiąc
Urzędnicy w całej Polsce mają przejść za miesiąc na pracę zdalną (Getty Images)

Jak wynika z projektu krajowego rozporządzenia, do którego dotarło RMF FM, kierownicy urzędów w całej Polsce mają wysłać swoich podwładnych do domu. Pracownicy administracji publicznej mają w większości pracować zdalnie. Tam, gdzie nie będzie to możliwe, urzędnicy będą musieli przyjść do pracy.

Praca z domu w administracji publicznej. Zmiany wejdą w życie za miesiąc

Według RMF FM, najmniej urzędników będzie pracować zdalnie w urzędach stanu cywilnego. Muszą oni bowiem kontaktować się z obywatelami. Praca z domu obejmie w małym stopniu także pracowników ośrodków pomocy społecznej i urzędów budowlanych.

Urzędnicy będą pracować zdalnie. Obywatele mają tego nie odczuć

Szczegóły projektu uzgodniono w sobotę na posiedzeniu komisji wspólnej rządu i samorządu. Zmiany nie oznaczają, że obywatele nie będą mogli załatwić spraw urzędowych. Na posiedzeniu komisji ustalono, że jeśli ktoś nie zdąży załatwić swojej sprawy w terminie z powodu pracy zdalnej urzędników, nie poniesie żadnych konsekwencji.

Obejrzyj także: Kodeks pracy a praca zdalna. "Niech rząd waży słowa i czyny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Jaserawim
2 lata temu
Jestem urzędnikiem i wiem ile jest nie przerobionej pracy, ile trudu i stresu, ale zwykli ludzie nie rozumieją, że tu się pracuje, chyba zazdrość jakąś ich zżera
Niki
2 lata temu
Bez porannych pogadanek do 10.00 to może i będą pracować wydajniej w domu, ale 6 kaw dziennie - domowy budżet może tego nie wytrzymać.
Ooo
2 lata temu
U mni to po pierwszej fali się nie otworzyli a tu znów zamknieci.
gratuluję
2 lata temu
Czyli armia urzędników będzie nadal na nas pasożytować, tylko z tą różnicą, że będą jeszcze mniej robić. Przy tak przeregulowanym systemie, jeszcze lepiej zrealizuje się podstawowe dążenie neomarksistów - ZERO GROWTH
covidek
2 lata temu
ZUS który ucztuje z powodu pandemii,wykańcza tez ludzi poprzez niezałatwianie w terminie np.spraw rentowych,pozostawiając inwalidom bez środków do życia;tak wygląda bestialstwo dobrej zmiany
12345
2 lata temu
To jakas paranoja@!
Jancio
2 lata temu
urzędy komisje lekarze orzecznicy i tak nie pracuja .Teraz noe mozna sie nigdzie dostac załatwić a przy zdalnej pracy to kto ich gdzie złapie po domach bedziemy szukac.Dokument może przesla za miesiac bo tyle maja czasuAle pięczatke jak zdalnie podbiją jak inni urzednicy tego potrzebują.
Żona urzędasa
2 lata temu
Od dziś mieli zdalnie pracować..... kłamie rząd! A urzędnicy jak robole pracują na 2 zmiany! Koledzy pozarażani /na L4/ -ale to nic!-Ty gorszy sort! Za 2000zł tyrasz na 2 zmiany bo po co nam wykształciuchy!
ddd
2 lata temu
Co ty nie pozwolisz chodzisz na sznurku PIS
urzędas
2 lata temu
Jestem urzędnikiem i wcale nie chcę iść na żadną pracę zdalną. Może źle jestem wychowany ale nie lubię oszukiwać innych ani siebie i doskonale wiem, że pracy urzędowej (o ile ktoś pracuje, a nie jest tylko zatrudniony) nie da się realizować w oderwaniu od pewnych baz danych czy dokumentów i kontaktu z ludźmi.
rrrrrr
2 lata temu
Wywalić połowę. Reszta niech pracuje normalnie. Nie będzie nic gorzej, niż jest obecnie, a mniejsza liczba pracowników, to mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia.
Ladybird
2 lata temu
Praca zdalna to po prostu płatne urlopy dla budżetówki.Można?Mozna.
Wkurzona
2 lata temu
Od sześciu tygodni czekam na zamówiony akt swojego ślubu z adnotacją że jestem (od dawna) rozwiedziona.To prosty wydruk z systemu z pieczęcią. To jest konieczny dokument do poświadczenia dziedziczenia. Jestem skutecznie zablokowana a to dopiero początek drogi.. A terminy mijają... .A urzędnicy SC jeszcze nie "pracują" zdalnie.
ojka
2 lata temu
urzędasy już od wiosny się obijają bo załatwiają sprawy poprzez infolinie jak lekarze rodzinni,a tu władza dała im terminy 3 miesięczne. brawo rząd, rozwalcie system , szczepcie nanoczipami gatesów i sorosów w styczniu w wojskowych szpitalach pod przymusem jak na Słowacji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić