o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Praca zdalna w polskich urzędach. Zmiany już za miesiąc

14
Podziel się

W przyszłym miesiącu w administracji publicznej ma zostać wprowadzona praca zdalna. Urzędnicy będą pracować z domu. Decyzje o tym, kto jednak będzie musiał przyjść do pracy, podejmą szefowie urzędów.

Praca zdalna w polskich urzędach. Zmiany już za miesiąc
Urzędnicy w całej Polsce mają przejść za miesiąc na pracę zdalną (Getty Images)
bELykOPp

Jak wynika z projektu krajowego rozporządzenia, do którego dotarło RMF FM, kierownicy urzędów w całej Polsce mają wysłać swoich podwładnych do domu. Pracownicy administracji publicznej mają w większości pracować zdalnie. Tam, gdzie nie będzie to możliwe, urzędnicy będą musieli przyjść do pracy.

Praca z domu w administracji publicznej. Zmiany wejdą w życie za miesiąc

Według RMF FM, najmniej urzędników będzie pracować zdalnie w urzędach stanu cywilnego. Muszą oni bowiem kontaktować się z obywatelami. Praca z domu obejmie w małym stopniu także pracowników ośrodków pomocy społecznej i urzędów budowlanych.

bELykOPr

Urzędnicy będą pracować zdalnie. Obywatele mają tego nie odczuć

Szczegóły projektu uzgodniono w sobotę na posiedzeniu komisji wspólnej rządu i samorządu. Zmiany nie oznaczają, że obywatele nie będą mogli załatwić spraw urzędowych. Na posiedzeniu komisji ustalono, że jeśli ktoś nie zdąży załatwić swojej sprawy w terminie z powodu pracy zdalnej urzędników, nie poniesie żadnych konsekwencji.

bELykOPx

Obejrzyj także: Kodeks pracy a praca zdalna. "Niech rząd waży słowa i czyny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELykOPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Jaserawim
12 miesięcy temu
Jestem urzędnikiem i wiem ile jest nie przerobionej pracy, ile trudu i stresu, ale zwykli ludzie nie rozumieją, że tu się pracuje, chyba zazdrość jakąś ich zżera
Niki
12 miesięcy temu
Bez porannych pogadanek do 10.00 to może i będą pracować wydajniej w domu, ale 6 kaw dziennie - domowy budżet może tego nie wytrzymać.
Ooo
12 miesięcy temu
U mni to po pierwszej fali się nie otworzyli a tu znów zamknieci.
bELykOPT
gratuluję
12 miesięcy temu
Czyli armia urzędników będzie nadal na nas pasożytować, tylko z tą różnicą, że będą jeszcze mniej robić. Przy tak przeregulowanym systemie, jeszcze lepiej zrealizuje się podstawowe dążenie neomarksistów - ZERO GROWTH
covidek
12 miesięcy temu
ZUS który ucztuje z powodu pandemii,wykańcza tez ludzi poprzez niezałatwianie w terminie np.spraw rentowych,pozostawiając inwalidom bez środków do życia;tak wygląda bestialstwo dobrej zmiany
12345
12 miesięcy temu
To jakas paranoja@!
Jancio
12 miesięcy temu
urzędy komisje lekarze orzecznicy i tak nie pracuja .Teraz noe mozna sie nigdzie dostac załatwić a przy zdalnej pracy to kto ich gdzie złapie po domach bedziemy szukac.Dokument może przesla za miesiac bo tyle maja czasuAle pięczatke jak zdalnie podbiją jak inni urzednicy tego potrzebują.
Żona urzędasa
12 miesięcy temu
Od dziś mieli zdalnie pracować..... kłamie rząd! A urzędnicy jak robole pracują na 2 zmiany! Koledzy pozarażani /na L4/ -ale to nic!-Ty gorszy sort! Za 2000zł tyrasz na 2 zmiany bo po co nam wykształciuchy!
ddd
12 miesięcy temu
Co ty nie pozwolisz chodzisz na sznurku PIS
urzędas
12 miesięcy temu
Jestem urzędnikiem i wcale nie chcę iść na żadną pracę zdalną. Może źle jestem wychowany ale nie lubię oszukiwać innych ani siebie i doskonale wiem, że pracy urzędowej (o ile ktoś pracuje, a nie jest tylko zatrudniony) nie da się realizować w oderwaniu od pewnych baz danych czy dokumentów i kontaktu z ludźmi.
rrrrrr
12 miesięcy temu
Wywalić połowę. Reszta niech pracuje normalnie. Nie będzie nic gorzej, niż jest obecnie, a mniejsza liczba pracowników, to mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia.
Ladybird
12 miesięcy temu
Praca zdalna to po prostu płatne urlopy dla budżetówki.Można?Mozna.
Wkurzona
12 miesięcy temu
Od sześciu tygodni czekam na zamówiony akt swojego ślubu z adnotacją że jestem (od dawna) rozwiedziona.To prosty wydruk z systemu z pieczęcią. To jest konieczny dokument do poświadczenia dziedziczenia. Jestem skutecznie zablokowana a to dopiero początek drogi.. A terminy mijają... .A urzędnicy SC jeszcze nie "pracują" zdalnie.
bELykOPL
ojka
12 miesięcy temu
urzędasy już od wiosny się obijają bo załatwiają sprawy poprzez infolinie jak lekarze rodzinni,a tu władza dała im terminy 3 miesięczne. brawo rząd, rozwalcie system , szczepcie nanoczipami gatesów i sorosów w styczniu w wojskowych szpitalach pod przymusem jak na Słowacji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić