aktualizacja 

Koronawirus. Kiedy koniec pandemii? Są dobre wieści

71

Od dziesięciu miesięcy Polska zmaga się z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki przekazał dobre wieści. Poinformował, kiedy kraj może zacząć wychodzić z epidemii.

Koronawirus. Kiedy koniec pandemii? Są dobre wieści
koronawirus (WOT)

Od marca odnotowano w Polsce 1,2 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Pandemia nie ustępuje, wskutek czego wprowadzane są obostrzenia. Dotyczą one m.in. Bożego Narodzenia. Przy wigilijnym stole zasiąść będzie mogło maksymalnie pięć osób, które nie są stałymi domownikami.

Koronawirus w Polsce. Będzie trzecia fala?

W październiku rozpoczęła się druga fala pandemii w Polsce. Liczba zakażeń wzrosła z poziomu kilkuset do ponad 25 tysięcy dziennie. Obecnie przyrost zachorowań wynosi około 10-12 tys. Władze zapowiadają możliwość nadejścia trzeciej fali.

W Brukseli i w Polsce usłyszałem od specjalistów, że styczeń i luty to miesiące, które wirusy z grupy koronawirusów "lubią" najbardziej - mówił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z WP.

Kiedy koniec pandemii? Premier przekazał informacje

Wprowadzane obostrzenia mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na surowsze obostrzenia zdecydowano się nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach europejskich.

Premier Morawiecki przekazał także dobre wieści. Jego zdaniem widać już "światełko w tunelu". Oznacza to, że sytuacja może niebawem ulec znacznej poprawie.

Światełko już widzimy, są nim szczepienia. Jeśli dostawy preparatów będą przebiegać według planu i ludzie masowo będą zgłaszać się do zaszczepienia, to w drugim kwartale przyszłego roku zaczniemy powoli wychodzić z epidemii - mówił w rozmowie z "Gazetą Polską".

Wychodzenie z obostrzeń. Dobre wieści

Zdaniem premiera być może już latem 2021 roku zniesione zostaną wszelkie ograniczenia. Polska ma być gotowa na szybkie szczepienia, a wiele zależeć będzie od tego, jak odpowie społeczeństwo.

Zobacz także: Czy lekarze będą strajkować? Prof. Andrzej Matyja mówi o postulatach medyków (WIDEO)
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić