aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. Incydent z pielęgniarką. Eksperci uspokajają

514

Amerykańska pielęgniarka przyjęła szczepionką przeciw COVID-19. Kilka minut później podczas wywiadu doszło do incydentu. Lekarz uspokaja - szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna, a incydent ten nie miał z nią nic wspólnego.

Szczepionka na COVID-19. Incydent z pielęgniarką. Eksperci uspokajają
Pielęgniarka z Tennessee przyjęła szczepionką przeciw COVID-19 i po chwili zemdlała udzielając wywiadu. (Twitter.com)

Tiffany Dover był jedną z pierwszych pięciu osób, które w czwartek otrzymały szczepionkę Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 w szpitalu CHI Memorial Hospital w Chattanooga w amerykańskim stanie Tennessee.

Po przyjęciu szczepionki odbyła się konferencja prasowa, na której pielęgniarka nagle źle się poczuła i zemdlała.

Przepraszam, kręci mi się w głowie - mówiła pielęgniarka, po czym zeszła z podestu i upadła.

Na nagraniu z konferencji widać jak lekarze i inni pracownicy szpitala podbiegają do kobiety, by udzielić jej pomocy. Film został wielokrotnie udostępniony w mediach społecznościowych. Niektórzy wykorzystują nagranie jako dowód na rzekome zagrożenia związane ze szczepionką na COVID-19, ale fachowcy podkreślają, że szczepionka jest całkowicie bezpieczna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dyrektor medyczny oddziału ratunkowego szpitala dr Jesse Tucker podkreślił, że jakakolwiek szczepionka, czy to na COVID-19, czy na inną chorobę, mogłaby wywołać taką reakcję u niektórych osób.

Jest to reakcja, która zdarza się bardzo często w przypadku jakiejkolwiek szczepionki lub zastrzyku. Nie ma powodu, by podejrzewać, że omdlenie miało związek z samą szczepionką - powiedział dr Jesse Tucker.

Jak podaje CNN kilka minut po omdleniu Tiffany Dover była w stanie stanąć na nogi i ponownie rozmawiać z mediami. Dover powiedziała dziennikarzom, że cierpi na schorzenie, które czasami może powodować omdlenie. "To dla mnie częste" - mówiła pielęgniarka.

Zobacz także: Dr Sutkowski o szczepionce na COVID-19: "Powstawała 17 lat"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić