aktualizacja 

Koronawirus. Kluczowe słowa Donalda Trumpa. Wiadomo, co ze szczepionką

5

Donald Trump na corocznym orędziu z okazji Dnia Dziękczynienia poinformował, że szczepionka pojawi się w USA w następnym tygodniu.

Koronawirus. Kluczowe słowa Donalda Trumpa. Wiadomo, co ze szczepionką
Donald Trump poinformował o tym, że szczepionka trafi do kraju już w następnym tygodniu. (PAP, EPA)

Choć dni Donalda Trumpa w Okrągłym Gabinecie są już policzone, kilka ważnych do podjęcia decyzji wciąż zostało. Podczas corocznego orędzia z okazji Dziękczynienia Trump poinformował, że szczepionka w USA pojawi się już w następnym tygodniu.

Do aplikacji preparatu specjaliści przejdą od razu. Na szczepienia w pierwszej kolejności mogą liczyć przede wszystkim medycy walczący na pierwszej linii frontu z epidemią oraz seniorzy.

Trump zauważył, że USA to jeden z najgorzej radzących sobie krajów z epidemiologicznym kryzysem. Przyznał, że to właśnie Stany najbardziej wpływają na podnoszenie światowych wykresów zakażeń i śmiertelności.

Stąd decyzja o szybkim wprowadzeniu szczepionki na rynek. Donald Trump podkreślił też, by pamiętać, że to właśnie on naciskał na system tak, by badania nad preparatem trwały, a gdy szczepionka okazała się skuteczna, to właśnie on zadbał, by pojawiła się na amerykańskim rynku.

Nie obyło się również bez przytyku w stronę jego zastępcy, Joe Bidena. Trump zauważył, że jego rywal zawiódł podczas wali z epidemią świńskiej grypy.

Nie pozwólcie mu przypisywać sobie zasług za szczepionki, ponieważ szczepionki to ja, ja naciskałem na ludzi mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, to my otrzymaliśmy to zatwierdzenie nikt inny nie był pierwszy - powiedział Trump podczas swojego ostatniego dziękczynnego orędzia.
Zobacz także: Szczepionka na covid. Kiedy i za ile? Minister odpowiada
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić