A. M. | 

Koronawirus na koloniach w Małopolsce. Niemal 700 osób na kwarantannie

7

Kilkaset dzieci, spędzających wakacje na koloniach w polskich górach, trafiło na kwarantannę. Powodem jest możliwy kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Do tej pory nie stwierdzono żadnego pozytywnego wyniku wśród badanych.

Koronawirus na koloniach w Małopolsce. Niemal 700 osób na kwarantannie
Dzieci, przebywające na koloniach w górach miały kontakt z osobą zakażoną. Prawie 700 osób na kwarantannie (Getty Images)

Na kwarantannę trafiło niemal 700 osób. Należą do nich dzieci, przebywające na koloniach w powiecie tatrzańskim w gminie Poronin, gminie Biały Dunajec oraz w Zakopanem.

Dzieci miały styczność z osobą zakażoną. Poinformowana została inspekcja sanitarna, od razu podjęto także odpowiednie działania. W sprawie wypowiedziała się szefowa zakopiańskiego sanepidu Beata Trojańska.

Kolonie miały styczność z osobą z wynikiem dodatnim. Wdrożone zostały działania ze strony inspekcji sanitarnej. Dzieci zostały poddane wymazom w kierunku badań laboratoryjnych na SARS-COV-2. U 670 osób otrzymaliśmy wynik ujemny, natomiast oczekujemy na pozostałe wyniki. Są to dzieci i kadra z kolonii. Dotychczas nie mamy potwierdzenia zarażenia na kolonii - cytuje Trojańską RMF FM.

Badaniom poddano dzieci z dziesięciu kolonii. Negatywny wynik odnotowano już u 670 osób. Część dzieci już wróciło do domów. Wkrótce sanepid poinformuje o pozostałych wynikach badań.

Zobacz także: Bezmyślne zachowanie kobiety. Nagranie z autobusu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić