Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Koronawirus na świecie. Ekspert ostrzega: Zarażonych może być nawet 10 razy więcej

52

Na razie powinniśmy sceptycznie podchodzić do niektórych doniesień o polepszającej się sytuacji związanej z pandemią koronawirusa na świecie. Takie ostrzeżenie wygłosił główny ekspert medyczny rządu Australii, Brendan Murphy.

Koronawirus na świecie. Poważne ostrzeżenie eksperta
Koronawirus na świecie. Poważne ostrzeżenie eksperta (Getty Images)

W czwartek liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oficjalnie przekroczyła milion. Do tych doniesień z rezerwą odniósł się australijski ekspert, który twierdzi, że liczbę należy pomnożyć 10-krotnie.

Wiele zakażeń koronawirusem jest nadal niewykrytych, m.in. z powodu braku testów lub braku transparentności w działaniach niektórych krajów. Rzeczywista liczba może być od 5 do 10 razy większa niż oficjalnie podawany milion zakażonych - stwierdził Brendan Murphy w ostatnim wywiadzie.

Australijski ekspert przyznał też, że wierzy tylko jednym liczbom. Chodzi oczywiście o dane pochodzące z jego kraju. - Szczerze mówiąc, jedyne liczby, co do których mam całkowitą pewność, to liczby australijskie - podkreślił Murphy.

Do tej pory w Australii potwierdzono ponad 11 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Na powikłania choroby COVID-19 zmarło w tym kraju 168 osób. Szacuje się, że wyzdrowiało ok. 2 tys. Australijczyków.

Zobacz także: Symbol nadziei. Ta stulatka pokonała koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić