Koronawirus na świecie. Ponad 10 milionów zakażonych

167

Świat nie może uporać się ze śmiercionośnym koronawirusem. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa liczba zakażeń na świecie przekroczyła 10 milionów, a prawie 500 tys. osób zmarło. Tempo przybywania nowych przypadków rośnie.

Koronawirus na świecie. Ponad 10 milionów zakażonych
Koronawirus na świecie. Ponad 10 milionów zakażonych (Getty Images)

10 milionów ludzi na całym świecie zdiagnozowano pozytywnie na obecność koronawirusa. Ponad 4 miliony przypadków odnotowano na terenie obu Ameryk. W całej Europie to w sumie około 2,6 miliona zakażonych osób.

W zastraszającym tempie rośnie także liczba zgonów. Od momentu zanotowania pierwszego przypadku kilka miesięcy temu, śmierć poniosło niemal 500 tys. osób zakażonych koronawirusem na świecie.

Koronawirus na świecie. Tempo przybywania nowych zachorowań wzrasta

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że od połowy maja globalne tempo przybywania zakażeń przyspieszyło. Obecnie największy wzrost obserwowany jest w Brazylii, Meksyku i Chile. Coraz więcej przypadków jest również w Afryce i Azji Południowej. W Indiach odnotowano już niemal pół miliona zachorowań.

Także w Polsce kryzys nie został jeszcze zażegnany. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 193 przypadkach oraz 4 zgonach. W sumie zakażonych koronawirusem zostało już w Polsce ponad 33 tys. osób.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić